Izraelskie władze ostrzegają obywateli kraju przebywających za granicą przed "dniem gniewu"

Źródło:
PAP

Hamas wezwał swych zwolenników na całym świecie do organizowania protestów. W ocenie izraelskich władz w "dniu gniewu" może dochodzić do manifestacji, które przerodzą się w gwałtowne zamieszki i ataki na Żydów.

MSZ Izraela i Rada Bezpieczeństwa Narodowego ostrzegły w czwartek obywateli kraju przebywających poza granicami przed "dniem gniewu".

Izraelczycy mieszkający za granicą powinni "wykazać się czujnością, unikać protestów i demonstracji oraz, w miarę możliwości, śledzić aktualne informacje lokalnych służb bezpieczeństwa dotyczące możliwych protestów, incydentów i zamieszek" - głosi wspólny komunikat MSZ i Rady Bezpieczeństwa Narodowego, który przytacza portal Times of Israel.

Stan podwyższonego alertu

Hamas wezwał swych zwolenników na całym świecie do organizowania protestów, co zdaniem izraelskich służb bezpieczeństwa może też oznaczać ataki na Żydów.

W ocenie izraelskich władz w "dniu gniewu" może dochodzić do manifestacji, które przerodzą się w gwałtowne zamieszki i ataki na Żydów.

Izraelskie media podają, że we wszystkich ambasadach państwa żydowskiego wprowadzony zostanie stan podwyższonego alertu i dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Autorka/Autor:asty/ft

Źródło: PAP