Islandia. Pożar na kutrze rybackim. Kapitan: zginął Polak

Źródło:
mbl.is, visir.is
Portowa miejscowość Njardvik na Islandii
Portowa miejscowość Njardvik na Islandii
Google Earth
Portowa miejscowość Njardvik na IslandiiGoogle Earth

Polak zginął w pożarze na kutrze rybackim w porcie w Njardvik w Islandii - podają lokalne media, cytujące kapitana jednostki. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Policja bada sprawę.

Islandzki portal mbl.is należący do dziennika "Morgunbladid" pisze, że po godzinie 2 w nocy z poniedziałku na wtorek na kutrze Grimsnes GK-555 wybuchł pożar. Łódź cumowała w porcie w miejscowości Njardvik. Na jej pokładzie - jak podano - było siedem osób.

Google Maps

Kapitan: zginął członek załogi, Polak

Według portalu, w pożarze zginął jeden z członków załogi. Kapitan kutra, Sigvaldi Hólmgrimsson, w rozmowie potwierdził, że był nim mężczyzna z Polski, który pozostawił w kraju rodzinę. "To po prostu najgorsze, co może się wydarzyć. Nie można powiedzieć nic innego" – powiedział kapitan. Cytowany przez inny portal - visir.is - uściślił, że mężczyzna pracował dla niego od 10 lat.

Zaznaczył, że obecnie nie wie, co było przyczyną pożaru i czeka, aż policja zbada sprawę.

Policja prowadzi dochodzenie

Według mbl.is, czterech innych członków załogi, którzy byli na pokładzie, gdy pojawił się ogień, opuściło kuter o własnych siłach. Dwie osoby zostały wyniesione przez służby ratownicze. Jak czytamy, jedna z nich jest utrzymywana w stanie śpiączki w szpitalu, druga też doznała ciężkich poparzeń.

Autorka/Autor:akr/adso

Źródło: mbl.is, visir.is