TVN24 | Świat

Tysiące euro za zakażenie się koronawirusem. Chcą pozwać narciarski kurort

TVN24 | Świat

Autor:
mart
Źródło:
PAP

Ponad tysiąc osób poszkodowanych z powodu pandemii COVID-19 zdecydowało się dołączyć do pozwu przeciwko władzom kurortu narciarskiego Ischgl w austriackim Tyrolu z uwagi na ich zdaniem nieadekwatną reakcję na pandemię.

Jak podaje niemiecka agencja dpa, prawnik i obrońca praw konsunemtów Peter Kolba zapowiedział złożenie pozwu przeciwko władzom austriackiego Ischgl. Dodał, że sześć tysięcy osób - zakażonych wirusem, a także krewnych zmarłych na COVID-19 - zgłosiło się do niego w tej sprawie. Tysiąc z nich zdecydowało się dołączyć do pozwu, który ma być złożony pod koniec września.

Prawnik będzie domagać się odszkodowań w wysokości do 100 tysięcy euro od poszkodowanej osoby. Kolba zarzuca władzom miejscowości, że zareagowały za późno i nieskutecznie na szerzącego się koronawirusa. W efekcie narciarski kurort był jednym z głównych ognisk pandemii w całej Europie, z którego SARS-CoV-2 rozniósł się do 45 krajów.

Ischgl to popularny narciarski kurortshutterstock

Niezależnie od wyników procesu, Ischgl już teraz przygotowuje się na sezon narciarski w warunkach pandemii.

Jak pisze dpa, goście hoteli będą musieli przed zameldowaniem pokazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa lub poddać się badaniu. Testy będą przeprowadzane również wśród pracowników.

Według danych worldometers.info w Austrii odnotowano do tej pory ponad 26 tysięcy zakażeń koronawirusem, a 733 osoby zmarły. 

Autor:mart

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Tagi:
Raporty: