Minister obrony Izraela o programie nuklearnym Iranu: musimy zachować wszystkie możliwe środki na stole

Źródło:
PAP
Rozmowy o powrocie do porozumienia nuklearnego w Wiedniu (kwiecień 2021 r.)
Rozmowy o powrocie do porozumienia nuklearnego w Wiedniu (kwiecień 2021 r.)
Reuters Archive
Rozmowy o powrocie do porozumienia nuklearnego w Wiedniu (kwiecień 2021 r.)Reuters Archive

Musimy zachować wszystkie możliwe środki, powtarzam, wszystkie możliwe środki na stole - powiedział w Monachium minister obrony Izraela Joaw Gallant, mówiąc o konieczności uniemożliwienia Iranowi uzyskania broni atomowej.

- Iran prowadzi obecnie rozmowy z nie mniej niż 50 krajami o sprzedaży zaawansowanej broni, z dronami i bronią precyzyjnego rażenia włącznie - powiedział minister obrony Izraela Joaw Gallant w piątek na marginesie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, wzywając społeczność międzynarodową do powstrzymania działań Teheranu.

Izraelski minister podkreślił konieczność uniemożliwienia uzyskania broni atomowej przez Iran. - Kiedy mówimy o zapobieganiu zdobyciu przez Iran broni jądrowej, musimy zachować wszystkie możliwe środki, powtarzam, wszystkie możliwe środki na stole - powiedział.

Sprzeciw Izraela wobec nuklearnych planów Iranu

Rząd w Tel Awiwie wielokrotnie oświadczał, że nie pozwoli, by Iran stał się krajem o potencjale nuklearnym. Wykorzystywał w tym celu działania dyplomatyczne, ale nie odżegnywał się też od innych rozwiązań.

Latem ubiegłego roku ówczesny szef Sztabu Generalnego Izraela stwierdził, że "historia wielokrotnie udowodniła, że dyplomacja może odnieść sukces tylko przez krótki okres, po czym następuje łamanie postanowień lub zdrada" . 

Autorka/Autor:pp//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: