Chciały zrobić idealne selfie. Nie żyje sześć osób, siódma walczy o życie

Autor:
wac//az
Źródło:
Times of India
Siostry weszły do wody przy wodospadzie Ramdaha.
Siostry weszły do wody przy wodospadzie Ramdaha.
Google Earth
Google EarthSiostry weszły do wody przy wodospadzie Ramdaha.

Pięcioro członków rodziny usiłowało ratować dwie siostry, które zaczęły tonąć, kiedy próbowały zrobić sobie selfie przy wodospadzie. Sześć osób zginęło na miejscu, siódma pozostaje w szpitalu w stanie krytycznym. Według policji turystki weszły do wody mimo tablic przestrzegających przed kąpielą.

14-letnia Shraddha Singh i jej 22-letnia siostra Shweta weszły do wody przy wodospadzie Ramdaha w stanie Chhattisgarh w środkowo-wschodnich Indiach, by zrobić sobie selfie. Według świadków, cytowanych przez "Times of India", w wartkim nurcie siostry straciły równowagę.

"W ciągu kilku chwil wszyscy zaczęli tonąć"

Wtedy na ratunek ruszyli im pozostali członkowie rodziny. Bracia: 26-letni Ratnesh, 22-letni Abhay i 18-letni Himanshu oraz 24-letni kuzyn Rishabh i jego 22-letnia żona Sulekha złapali się za ręce i wskoczyli do wody, by uratować siostry. - W ciągu kilku chwil wszyscy zaczęli tonąć - opowiadali później świadkowie wypadku. Zaalarmowali służby, które rozpoczęły misję poszukiwawczą i ratunkową z udziałem nurków.

W niedzielę z wody wyłowiono zwłoki trzech osób. Dzień później - kolejnych trzech. Tylko Sulekha została wyciągnięta z wody żywa. Jest hospitalizowana, ale jej stan określa się jako krytyczny. Ciała tragicznie zmarłych zostały poddane sekcji zwłok, następnie przekazane krewnym.

Według policji turyści weszli do wody w pobliżu wodospadu, mimo że w pobliżu umieszczono tablicę ostrzegającą przed kąpielą w wodzie.

ZOBACZ TEŻ: Pod naporem wody runął most. Władze: są ofiary śmiertelne

Autor:wac//az

Źródło: Times of India

Źródło zdjęcia głównego: arun sambhu mishra / Shutterstock

Pozostałe wiadomości