Samolot zawracał na płycie lotniska, by zabrać pozostawionego pasażera

Autor:
kgo//az
Źródło:
"Independent", Ryanair
Bordeaux, Francja
Bordeaux, Francja Google Maps
wideo 2/3
Google MapsBordeaux, Francja

Na lotnisku w Bordeaux samolot linii Ryanair zawrócił na płycie lotniska po tym, jak załogę poinformowano, że pasażer na wózku inwalidzkim nie został wprowadzony na pokład. Linie podkreślają, że winę za to zdarzenie ponoszą wyłącznie pracownicy lotniska. 

Do zdarzenia doszło 19 września na lotnisku w Bordeaux na zachodzie Francji. Jak wyjaśnia "Independent", samolot linii Ryanair o godz. 22 miał wylecieć do Edynburga. Maszyna zaczęła już kołować, gdy jej załoga została poinformowana, że jeden z pasażerów, poruszający się na wózku inwalidzkim, nie został wprowadzony na pokład i wciąż znajduje się w terminalu.

Po otrzymaniu tej wiadomości pilot zdecydował, by wrócić po pasażera. Samolot wykonał zwrot na pasie startowym i podjechał do terminala. Ostatecznie poruszający się na wózku pasażer został wprowadzony na pokład i odleciał do Szkocji. Personalia tej osoby nie zostały podane.

ZOBACZ TEŻ: Czego nie wolno robić na lotnisku? Ważny jest nie tylko bagaż

Incydent w Bordeaux. Ryanair wskazuje winnych

W oświadczeniu przekazanym "Independentowi" przedstawiciele Ryanair podkreślili, że całą winę za zaistniałą sytuację ponoszą pracownicy francuskiego lotniska. "Nieakceptowalne jest, że nie zapewnili pasażerowi pomocy niezbędnej do wejścia na pokład, mimo że Ryanair zapłacił im za tę usługę. Nie tylko nie wprowadzili tej osoby na pokład, ale również błędnie przekazali załodze tego lotu, że wszyscy pasażerowie weszli na pokład (…), przez co samolot rozpoczął kołowanie" - podkreślono w komunikacie.

W dalszej części oświadczenia wyjaśniono, że załoga została poinformowana o problemie dopiero, gdy pracownicy obsługi naziemnej zdali sobie z niego sprawę. "Fatalnie, że lotnisko w Bordeaux zawodzi klientów, którzy wymagają specjalnej pomocy. Podjęliśmy współpracę, aby upewnić się, że taka sytuacja w przyszłości się nie powtórzy" - cytuje przedstawicieli linii "Independent".

ZOBACZ TEŻ: Steward miał umieścić kamerę w toalecie samolotu, żeby nagrać nieletnią

Autor:kgo//az

Źródło: "Independent", Ryanair

Źródło zdjęcia głównego:  Mikel Dabbah / Shutterstock.com