Premier Finlandii poddała się testom na obecność narkotyków

Autor:
ft/dap
Źródło:
PAP, Reuters
Wyciekło nagranie z imprezy z udziałem premier Finlandii
TVN24Wyciekło nagranie z imprezy z udziałem premier Finlandii

Premier Finlandii Sanna Marin przekazała w piątek, że poddała się testom na obecność narkotyków. Ma to związek z opublikowanymi w tym tygodniu nagraniami, na których widać fińską premier, bawiącą się w towarzystwie swych znajomych. Marin dodała, że nigdy nie zażywała nielegalnych środków odurzających.

- Nigdy w życiu nie zażywałam narkotyków - zadeklarowała w piątek na konferencji prasowej Sanna Marin, dodając, że poddała się testom na obecność nielegalnych substancji.

Szefowa fińskiego rządu dodała, że w czasie imprezy pozostawała zdolna do wykonywania obowiązków i mogłaby ją opuścić, gdyby zaszła taka potrzeba. 

Nagrania z imprezy z udziałem premier Finlandii

Deklaracje premier Finlandii mają związek z nagraniami, które opublikowano w tym tygodniu. Na pochodzących z Instagrama wideo, które jako pierwszy opublikował fiński tabloid "Iltalehti", Sanna Marin wraz ze znajomymi śpiewa i tańczy na domowej imprezie. Wśród imprezowiczów są m.in. popularna piosenkarka Alma, influencerka Janita Autio, prezenterka radiowa Karoliina Tuominen i poseł Ilmari Nurminen.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie powstało nagrania. Ich publikację skomentowała jednak w czwartek rano 36-letnia premier.

- Tańczyłam, śpiewałam, bawiłam się, robiłam rzeczy legalne. Mam życie zawodowe, rodzinne, a także czas wolny, który spędzam z przyjaciółmi. Prawie tak samo, jak inni w moim wieku - powiedziała Sanna Marin w wywiadzie dla telewizji Yle.

Zapewniła, że nie brała narkotyków i nic jej nie wiadomo o tym, aby brali je inni uczestnicy imprezy. Dodała też, że to wyborcy ocenią jej zachowanie. Wybory parlamentarne odbędą się w Finlandii na wiosnę 2023 roku.

Tymczasem w piątek w mediach społecznościowych opublikowano kolejne nagranie z udziałem Marin. Tym razem premier została nagrana podczas tańca z mężczyzną w klubie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/dap

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości