Atak w Dnieprze. Pocisk spadł na drogę, kierowcy uciekają

Autor:
akr/kab
Źródło:
tvn24.pl
Przed jadącymi autami wybuchają dwa pociski, pojazdy zawracają
Przed jadącymi autami wybuchają dwa pociski, pojazdy zawracają
Twitter/@lesiavasylenko
Twitter/@lesiavasylenkoPrzed jadącymi autami wybuchają dwa pociski, pojazdy zawracają

Do dwóch potężnych wybuchów doszło w poniedziałek w Dnieprze. Nagrała je kamera w samochodzie jednego z kierowców, a opublikowała ukraińska deputowana. Auta zatrzymują się po pierwszym wybuchu, kiedy eksploduje kolejny pocisk, kierowcy zaczynają uciekać.

Ukraińska deputowana Łesia Wasylenko opublikowała na Twitterze nagranie, na którym widać moment dwóch eksplozji w Dnieprze. Wideo nagrała kamera samochodowa. Auta zatrzymują się na drodze po pierwszej eksplozji, kiedy spada kolejny pocisk, kierowcy zaczynają zawracać i uciekać.

Co najmniej cztery osoby zginęły, a 19 zostało rannych w poniedziałek w rosyjskich ostrzałach rakietowych w obwodzie dniepropietrowskim w południowo-wschodniej części Ukrainy - powiadomił na Telegramie szef regionalnych władz Wałentyn Rezniczenko.

Przed jadącymi autami wybuchają dwa pociskiTwitter/@lesiavasylenko

"Wróg wystrzelił na obwód dniepropietrowski ponad 10 pocisków, z czego pięć zostało unieszkodliwionych przez ukraińskie wojska obrony przeciwrakietowej. Przeciwnik uderzył w obiekty infrastruktury krytycznej, dzielnice mieszkalne, przystanki komunikacji publicznej. Strzelano wtedy, gdy ludzie zmierzali do pracy. Celowo, aby wywołać panikę" - powiadomił gubernator.

Jak dodał, w miastach regionu zniszczono wiele budynków, doszło też do uszkodzenia instalacji elektrycznej. "W jednej z dzielnic Krzywego Rogu nie ma światła. Aktualnie 80 tysięcy mieszkańców jest pozbawionych prądu. Energetycy już zabrali się do pracy" - napisał szef obwodowej administracji.

ZOBACZ TAKŻE: Dziewczyna nagrywa relację, rozlega się błysk i huk. Moment uderzenia rakiety >>

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@lesiavasylenko

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości