Dziewczyna nagrywa relację, rozlega się błysk i huk. Moment uderzenia rakiety

Autor:
akr//now
Źródło:
tvn24.pl
Dziewczyna zarejestrowała moment uderzenia rakiety w Kijowie na nagraniu
Dziewczyna zarejestrowała moment uderzenia rakiety w Kijowie na nagraniuTwitter/@nexta_tv
wideo 2/10
Twitter/@nexta_tvDziewczyna zarejestrowała moment uderzenia rakiety w Kijowie na nagraniu

Pociski spadły w poniedziałek rano na Kijów. W internecie pojawiło się wideo pokazujące młodą dziewczynę, która nagrywała relację po pierwszych eksplozjach i zarejestrowała też moment uderzenia kolejnej wystrzelonej przez Rosjan rakiety. Na nagraniu widać, jak dziewczyna unosi wzrok, nad jej głową widać błysk, słychać szum i rozlega się eksplozja.

Kijów został w poniedziałek rano ostrzelany. Jak informują władze, są zabici i ranni. "Kilka wybuchów w dzielnicy Szewczenkowskiej - w centrum stolicy. Wszystkie służby udają się na miejsce. Szczegóły później" - napisał nad ranem mer miasta Witalij Kliczko w mediach społecznościowych na Telegramie.

"Zwracam się do wszystkich mieszkańców stolicy: podczas alarmu pozostawajcie w schronach"

Kliczko ostrzegł, że istnieje zagrożenie kolejnymi atakami i poprosił mieszkańców, by pozostawali w schronach.

"Stolica pod atakiem rosyjskich terrorystów! Rakiety trafiły w obiekty w centrum miasta (w rejonie szewczenkowskim) i rejonie sołomiańskim. Alarm przeciwlotniczy, czyli zagrożenie, nadal trwa. Zwracam się do wszystkich mieszkańców stolicy: podczas alarmu pozostawajcie w schronach. Do centrum miasta, jeśli nie ma takiej konieczności, lepiej dziś nie przyjeżdżać" - napisał Kliczko na Telegramie.

"229. dzień próbuje się nas unicestwić i wymazać z powierzchni ziemi. Zabijają naszych ludzi śpiących w domu w Zaporożu. Zabijają ludzi, zmierzających do pracy w Dnieprze i Kijowie" - napisał na Facebooku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Do wpisu dołączył nagranie, ukazujące zniszczenia po ataku rakietowym na Kijów.

"Próbuje się nas unicestwić i wymazać z powierzchni ziemi". Zełenski publikuje nagranie z ataku na Kijów
"Próbuje się nas unicestwić i wymazać z powierzchni ziemi". Zełenski publikuje nagranie z ataku na KijówFacebook/Wołodymyr Zełenski

Eksplozja, latające w powietrzu odłamki

Niezależny białoruski portal informacyjny Nexta opublikował wideo, które młoda dziewczyna zaczęła kręcić po pierwszych eksplozjach w Kijowie. Na nagraniu relacjonuje ona sytuację. W pewnym momencie unosi wzrok, a nad jej głową rozlega się błysk i słychać szum.

Przestraszona autorka nagrania pochyla głowę, wtedy słychać eksplozję i widać latające w powietrzu odłamki. Dziewczyna łapie się za głowę, krzyczy i zaczyna biec.

Dziewczyna zarejestrowała moment uderzenia rakiety w Kijowie na nagraniu
Dziewczyna zarejestrowała moment uderzenia rakiety w Kijowie na nagraniuTwitter/@nexta_tv
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr//now

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@nexta_tv

Tagi:
Raporty:
Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP