Długi, kontakty z FBI, walka o władzę. Kto i dlaczego mógł chcieć śmierci Lesina?

kremlin.ruKto mógł chcieć śmierci byłego propagandzisty Putina?

Pojawiły się nowe fakty ws. śmierci Michała Lesina, byłego doradcy ds. mediów prezydenta Rosji Władimira Putina. Informacja, że zmarł w wyniku urazu po silnych uderzeniach w głowę, podgrzała spekulacje, że został zamordowany. Kto mógł chcieć jego śmierci? Mówi się o tajnych kontaktach zmarłego z FBI, długach i walce o władzę na Kremlu. Materiał "Faktów z zagranicy".

Były doradca ds. mediów prezydenta Rosji Władimira Putina Michaił Lesin, którego w listopadzie ub. r. znaleziono martwego w hotelu w Waszyngtonie, zmarł w wyniku urazu po silnych uderzeniach w głowę. Miał również rany na szyi, ciele oraz rękach i nogach.

Przypuszcza się, że Lesin został zaatakowany poza hotelem, ale wrócił do niego i zmarł w swoim pokoju. Nie wiadomo, dlaczego nie wezwał policji i pogotowia. Nie wiadomo także, dlaczego Lesin - były bokser - nie był w stanie się obronić.

Kto zabił?

Pojawia się pytanie, kto i dlaczego zaatakował byłego doradcę Władimira Putina? Lesin do niedawna był jednym z najpotężniejszych ludzi w Rosji. Przez wiele lat doradzał Putinowi w sprawie mediów. Odpowiadał również za stworzenie Russia Today (teraz RT), anglojęzycznej telewizji przedstawiającej świat według wizji Kremla.

W 2014 roku zrezygnował jednak z szefostwa holdingu Gazprom-Media (kontrolującego kilka największych rosyjskich telewizji i gazet) "z powodów osobistych" i zniknął ze sceny, przebywał dużo w USA.

W Moskwie przypuszcza się, że jeden z walczących o władzę na Kremlu klanów wysłał Lesina do USA, aby nawiązał kontakty z amerykańską administracją, a jego przeciwnicy nie pozwolili mu na wypełnienie swojego zadania. Według innej teorii Lesin uciekł do USA po tym, jak skonfliktował się z jednym z najbliższych i najpotężniejszych współpracowników Władimira Putina. Miał mieć u niego bardzo wysokie długi. Pojawiają się plotki, że był gotów zawrzeć układ z FBI.

"Fakty z zagranicy" od poniedziałku do piątku o godz. 20 w TVN24 BiS

Autor: kło\mtom / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości