CNN: córka prezydenta Kennedy'ego ma objąć stanowisko ambasador USA w Australii

Źródło:
PAP

Stacja CNN podała w piątek, że prezydent USA Joe Biden zamierza mianować Caroline Kennedy na stanowisko ambasador Stanów Zjednoczonych w Australii. Córka prezydenta Johna F. Kennedy'ego, pisarka, prawniczka i była ambasador USA w Japonii, poparła kandydaturę Bidena w wyborach w 2020 roku. Biały Dom nie skomentował na razie doniesień telewizji.

Za prezydentury Baracka Obamy Caroline Kennedy była ambasadorem USA w Tokio w latach 2013-2017 i zarazem pierwszą kobietą, która sprawowała tę funkcję w Japonii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Caroline Kennedy w 2013 roku objęła funkcję ambasadora USA w JaponiiUS Department of State

Córka prezydenta, dyplomatka, pisarka

Caroline Kennedy jest jedynym żyjącym dzieckiem prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Miała trzy lata, kiedy wraz z rodzicami przeprowadziła się do Białego Domu i zaledwie sześć, gdy jej ojciec został zamordowany. Jest zaangażowana w obronę praw człowieka, działa w wielu instytucjach charytatywnych i zasiada w radach nadzorczych fundacji wspierających kulturę.

W 2008 roku ogłosiła, że zamierza ubiegać się o stanowisko senatora stanu Nowy Jork, ale zrezygnowała, tłumacząc to względami rodzinnymi.

Autorka/Autor:momo/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: US Department of State