Poszukiwał go Interpol. Polak ujęty po dziewięciu latach w Copacabanie

Źródło:
PAP
Rio de Janeiro
Rio de Janeiro
Google Maps
Rio de JaneiroGoogle Maps

Polak ścigany od dziewięciu lat za pobicie ze skutkiem śmiertelnym został zatrzymany w Rio de Janeiro. 40-latka poszukiwał polski wymiar ścigania oraz Interpol. Został ujęty w dzielnicy Copacabana.

Wydawany w Rio de Janeiro dziennik "O Dia" opisał, że władze brazylijskie odmówiły podania personaliów zatrzymanego Polaka, jednak sprecyzowała, że ma on 40 lat i został ujęty w środę w słynącej z 4-kilometrowej plaży dzielnicy Copacabana.

Policja potwierdziła, że poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w ramach operacji prowadzonej przez jednostkę ds. współpracy międzynarodowej policji federalnej oraz funkcjonariuszy formacji wyspecjalizowanej w zwalczaniu przemytu narkotyków.

Dziennik potwierdził, że Sąd Najwyższy Brazylii zgodził się już na tymczasowe umieszczenie Polaka w więzieniu na terenie stanu Rio de Janeiro. Pozostanie on tam do czasu zakończenia procedury ekstradycji.

Obława na mężczyznę przeprowadzona przez brazylijską policję, jak odnotowują komentatorzy, była o tyle trudna, że Copacabanę zamieszkuje ponad 400 tysięcy osób, a dzielnica ta nie tylko jest jedną z najbardziej zaludnionych na świecie, ale mieszka tam bardzo wielu obcokrajowców.

Autorka/Autor:akw / prpb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: gov.br