TVN24 | Świat

Katastrofalne wieści z Brazylii. Najwięcej zakażeń koronawirusem w ciągu doby na świecie

TVN24 | Świat

Autor:
tas/adso
Źródło:
PAP

Prawie 40 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w ciągu ostatniej doby w Brazylii. Liczba ta była najwyższą pod względem odnotowanych infekcji na świecie w ostatnich 24 godzinach.

W ciągu ostatniej doby w Brazylii zdiagnozowano 39 436 nowych infekcji koronawirusem, a 1374 osoby zmarły - podało we wtorkowym komunikacie brazylijskie ministerstwo zdrowia. Łączny bilans pandemii w tym kraju to 1,14 mln stwierdzonych zakażeń i ponad 52,6 tys. zgonów.

Liczby podane przez resort oznaczają, że Brazylia była we wtorek krajem o największej liczbie nowych przypadków COVID-19 na świecie. Stosunkowo niska liczba wykonywanych testów oznacza, że w rzeczywistości sytuacja może być jeszcze trudniejsza.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Wtorkowe statystyki wskazują na to, że była to druga najgorsza dotąd doba zarówno pod względem liczby nowych infekcji, jak i zgonów. W obu przypadkach krzywe mają trend wznoszący. Ciężka sytuacja nie przekonała dotąd prezydenta kraju Jaira Bolsonaro do zmiany podejścia do pandemii, którą polityk wciąż bagatelizuje.

We wtorek brazylijski sąd nakazał prezydentowi noszenie maseczki ochronnej w miejscach publicznych po tym, gdy ten wystąpił bez maseczki na politycznym wiecu.

Ze względu na dużą liczbę pacjentów we wtorek w Brazylii rozpoczęła się druga faza badań klinicznych potencjalnej szczepionki na koronawirusa opracowywanej przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego i firmę Astra Zeneca. W ramach badań preparat otrzyma 5 tysięcy pracowników brazylijskiej służby zdrowia. Wcześniej podobne badania w Brazylii zaczęły chińskie i amerykańskie firmy pracujące nad szczepionkami. Mimo to rządowi nie udało się dotąd zapewnić dostaw potencjalnych szczepionek dla większej grupy ludności.

CZYTAJ: Prezydent Bolsonaro o "wyolbrzymianym zagrożeniu". Sąd: włoży maseczkę albo zapłaci grzywnę

Brazylia jest obecnie krajem z drugą największą liczbą potwierdzonych przypadków COVID-19 na świecie i drugą największą liczbą zgonów po USA.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Pandemia w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach

Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach przekroczyła 100 tysięcy - podała w nocy z wtorku na środę w swym bilansie agencja AFP, opierając się na oficjalnych danych.

Od początku pandemii w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach zdiagnozowano w sumie ponad 2,1 mln infekcji - najwięcej w Brazylii, Meksyku, Peru i Chile. Meksyk odnotował 191 410 infekcji i 23 377 zgonów związanych z COVID-19.

Jak zauważa AFP, w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach epidemia nadal postępuje, co zmuszą wiele krajów do wzmocnienia lub utrzymania dotychczasowych środków prewencyjnych.

Autor:tas/adso

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości