TVN24 | Świat

Chwile grozy na stacji metra w Brukseli. Mężczyzna wepchnął kobietę na tory, wprost pod jadący pociąg

TVN24 | Świat

Autor:
momo
Źródło:
Brussels Times, TVN24

Belgijska policja opublikowała dramatyczne nagranie ze stacji metra w Brukseli. Widać na nim, jak mężczyzna popycha stojącą na krawędzi peronu kobietę, wprost pod nadjeżdżający pociąg. Maszyniście w ostatniej chwili udało się zatrzymać pojazd, unikając tragedii. Sprawca został aresztowany.

Do zdarzenia doszło około godziny 19:45 na stacji metra Rogier. Na nagraniu z monitoringu widać ludzi czekających na przystanku. W pewnym momencie młody mężczyzna popycha kobietę, stojącą blisko krawędzi peronu. Kobieta upada na tory tuż przed tym, jak na stację wjeżdża pociąg. Pojazd zatrzymuje się dwie sekundy później.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dzięki szybkiej reakcji maszynisty, który gwałtownie zaciągnął hamulec bezpieczeństwa, udało się uniknąć tragedii. Kobiecie pomogła grupa pasażerów metra. - Maszynista zareagował bardzo dobrze, ale jest w dużym szoku, podobnie jak ofiara - powiedział dziennikowi "Brussels Times" Guy Sablon, rzecznik brukselskiej komunikacji miejskiej (STIB).

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano policję i służby ratunkowe. Poszkodowana kobieta i maszynista zostali zabrani do szpitala. Po otrzymaniu niezbędnej opieki zostali wypuszczeni do domu - donosi "Brussels Times".

W związku z incydentem ruch metra między stacjami Elisabeth i Arts-Loi został zawieszony do godziny 20:15.

Sprawca aresztowany

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, ale niedługo później został aresztowany - poinformowała w sobotę rano brukselska prokuratura. - Dzięki rozpowszechnieniu zdjęć przez policję udało się go zatrzymać - powiedziała rzeczniczka prokuratury Sarah Durant.

W sprawie wszczęto śledztwo, mające ustalić dokładne okoliczności zdarzenia i motywy sprawcy. Możliwe, że działanie mężczyzny było zaplanowane, gdyż na nagraniu widać, jak - tuż przed atakiem - trzyma w rękach telefon komórkowy, prawdopodobnie filmując całą sytuację.

Podejrzany został przesłuchany przez sędziego śledczego i umieszczony w areszcie pod zarzutem próby usiłowania zabójstwa. Wyznaczono biegłego psychiatrę w celu zbadania stanu zdrowia psychicznego mężczyzny.

Autor:momo

Źródło: Brussels Times, TVN24