Ekipa telewizyjna przejeżdżała przez miasto. Przeleciały samoloty, rozległ się huk

Źródło:
Reuters

Turecka ekipa telewizyjna, relacjonująca rosyjską inwazję na Ukrainę, uchwyciła potężny wybuch w Irpieniu, około 30 kilometrów na północny-zachód od centrum Kijowa. Miasto, niemal od początku agresji sił Władimira Putina, jest pod ostrzałem.

Na nagraniu zarejestrowanym przez prywatnego tureckiego nadawcę Haber Global widać dwa przelatujące nad domami samoloty wojskowe. Po chwili słychać kilka donośnych uderzeń i rosnące smugi ciemnego dymu.

Wszystko wydarzyło się kilkaset metrów przed samochodem rejestrującym zdarzenie. Redaktor Haber Global przekazał Reuterowi, że żaden dziennikarz z ich ekipy nie został ranny.

W wielu miastach pod Kijowem trwają walki. Oprócz Irpienia to między innymi Bucza i Hostomel.

Relacja tvn24.pl: Dziesiąta doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Przerwana ewakuacja Mariupola

W pozostałej części kraju, w miastach Mariupol i Wołnowacha (w obwodzie donieckim) w sobotę otworzono korytarze humanitarne mające służyć ewakuacji cywilów. Szef władz obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko informował, że w obwodzie zaporoskim w pobliżu trasy ewakuacji nadal trwają walki z Rosjanami. Władze Mariupola ogłosiły, że z powodu rosyjskiego ostrzału przekładają ewakuację.

Czytaj: Przerwana ewakuacja Mariupola. Rada Najwyższa Ukrainy: Rosjanie nie przestrzegają zawieszenia broni

Celem Rosjan w ukraińskich miastach i miasteczkach są między innymi osiedla mieszkalne, szkoły, budynki administracji publicznej i szpitale.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Autorka/Autor:akw/ tam

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty: