Pożegnalna rozmowa Putina z Merkel. Będzie "zawsze mile widziana w Rosji"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W czwartek prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadził rozmowę telefoniczną z Angelą Merkel, która dzień wcześniej przestała pełnić obowiązki kanclerza Niemiec. Według komunikatu Kremla Putin podziękował swojej rozmówczyni za wieloletnią współpracę i zapewnił, że będzie "zawsze mile widziana w Rosji".

Jak przekazał w czwartek Kreml, rosyjski prezydent ocenił, że Angela Merkel wniosła "znaczący wkład w rozwój relacji rosyjsko-niemieckich", a także "podziękował jej ciepło za wieloletnią owocną współpracę".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Z oświadczenia Kremla wynika, że Merkel również podziękowała prezydentowi Rosji i "życzyła sukcesów w budowaniu dialogu z nowym szefem rządu Niemiec, Olafem Scholzem" - czytamy w komunikacie.

Dzień wcześniej, w środę Putin wystosował telegram do Scholza, wyrażając nadzieję, na "budowanie konstruktywnego dialogu i współpracy w bieżących kwestiach agendy dwustronnej i międzynarodowej". Putin zapewnił, że "relacje między Rosją i Niemcami tradycyjnie mają wielkie znaczenie nie tylko dla narodów obu krajów, ale i dla całej Europy".

BundestagPAP

Autorka/Autor:tas/kg

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty: