Sąd przedłużył areszt Andrew Tate'a o kolejne 30 dni 

Źródło:
Reuters, BBC, tvn24.pl

Rumuński sąd przedłużył areszt domowy dla Andrew Tate'a o kolejne 30 dni - podaje Reuters. Na początku tygodnia prokuratura formalnie wniosła oskarżenie przeciwko kontrowersyjnemu influencerowi i jego bratu.

Informację o tym, że Andrew Tate zgodnie z decyzją rumuńskiego sądu spędzi w areszcie domowym przynajmniej 30 kolejnych dni, Reuters przekazał w piątek, 23 czerwca, wczesnym popołudniem. Zaznaczono, że chodzi o 30 dni liczone od końca czerwca.

Wcześniej, w poniedziałek, prokuratura formalnie wniosła oskarżenie przeciw influencerowi, jego bratu oraz dwóm innym osobom. Zarzuty mają związek m.in. z uczestnictwem w procederze handlu ludźmi. Rumuński sąd ma teraz 60 dni na zapoznanie się z aktami sprawy. BBC podkreślało, że proces nie rozpocznie się od razu i potrwa prawdopodobnie kilka lat. Podejrzani nie przyznają się do winy.

Andrew Tate i jego brat TristanAlex Nicodim/Anadolu Agency via Getty Images

Za co Andrew Tate został aresztowany?

Bracia Tate zostali aresztowani przez rumuńską policję pod koniec 2022 roku. Z materiałów ze wszczętego w kwietniu ubiegłego roku śledztwa wynika, że Tate wraz z bratem i dwoma obywatelami Rumunii - według Reutersa chodzi o kobiety - mogli należeć do zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem ludźmi. W trakcie dochodzenia zgromadzono materiał, z którego wynika, że z inicjatywy oskarżonych co najmniej sześć kobiet miało zostać wykorzystanych seksualnie i zmuszonych do udziału w nagraniach pornograficznych. Od kwietnia mężczyźni przebywają w areszcie domowym.

ZOBACZ TEŻ: Luksusowe samochody Andrew Tate'a przejęte przez władze

Andrew Tate - kim jest?

Andrew Tate urodził się w 1986 roku w Waszyngtonie. Wychowywał się najpierw w Chicago, później w Goshen w stanie Indiana. Po rozwodzie rodziców zamieszkał w Luton, rodzinnym mieście swojej matki w Wielkiej Brytanii. W wieku 19 lat zaczął trenować sztuki walki. Odnosił w nim spore sukcesy, ale szybko zrezygnował ze sportowej kariery.

Rozpoznawalność zapewnił mu udział w brytyjskiej edycji programu "Big Brother" w 2016 roku. Gdy był już popularny, publikował w mediach społecznościowych kontrowersyjne treści, za co wielokrotnie był blokowany. W 2018 roku wyjechał do Rumunii. W jednym z wywiadów przyznał, że przeprowadził się tam, aby uniknąć aresztowania za gwałt.

ZOBACZ TEŻ: Andrew Tate tematem lekcji w szkołach. Nauczyciele chcą ograniczyć jego wpływ na chłopców

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: Reuters, BBC, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alex Nicodim/Anadolu Agency via Getty Images