Świat

"Ace of Hearts", czyli co znalazła policja w apartamencie zmarłego aktora

Świat

"Ace of Hearts", czyli co znalazła policja w apartamencie zmarłego aktora
tvn24Heroina to podejrzana substancja znaleziona w domu Hoffmana?

Policja przeszukująca nowojorski apartament należący do Philipa Seymoura Hoffmana znalazła około pięćdziesięciu opakowań z substancją, która prawdopodobnie jest heroiną. Aktor zmarł w niedzielę w wieku 46 lat z powodu przedawkowania narkotyków.

W apartamencie znaleziono ponad dwadzieścia strzykawek włożonych do plastikowego kubka oraz kilka paczuszek z białym proszkiem.

"Ace of Hearts"

Przede wszystkim odkryto jednak około pięćdziesięciu pełnych oraz sporo pustych torebek z napisem "Ace of Hearts" - dowiedziało się ze swoich źródeł CNN. To slangowe określenie heroiny.

Oprócz tego w mieszkaniu było jeszcze wiele leków na receptę, m.in. na problemy z nadciśnieniem, na problemy z nieregularną pracą serca czy na rozluźnienie mięśni. Funkcjonariusze badają, czy Hoffman miał prawo je kupić.

Aktor został odnaleziony w apartamencie w niedzielę. Leżał na podłodze w łazience ze strzykawką wystającą z jego lewego przedramienia, wciąż w okularach. Po raz ostatni rozmawiał z kimś w sobotę o ósmej wieczorem.

Nie odebrał dzieci

W niedzielę miał odebrać swoje dzieci z domu partnerki życiowej Mimi O'Donnell, ale - ku jej zdziwieniu - nie pojawił się o umówionej godzinie. Do apartamentu Hoffmana służącego mu na co dzień jako biuro pojechał więc na prośbę kobiety scenarzysta David Katz wraz z anonimowym towarzyszem i to oni odkryli, że aktor nie żyje.

"Jesteśmy zdruzgotani stratą naszego ukochanego Phila i doceniamy wsparcie, jakie otrzymujemy od wszystkich" - napisała w oświadczeniu rodzina zmarłego aktora, prosząc jednocześnie, by uszanować ich prywatność w czasie żałoby. - "Zachowajcie Phila w pamięci" - zaapelowała rodzina.

Laureat Oscara

Philip Seymour Hoffman miał 46 lat. Współpracował z takimi reżyserami jak Paul Thomas Anderson, Cameron Crowe, Spike Lee i Anthony Minghella.

Przełom w karierze Hoffmana nastąpił wraz z rolą u Paula Thomasa Andersona w "Boogie Nights". Duże uznanie przyniosła mu rola pisarza Trumana Capote w filmie biograficznym "Capote" w reżyserii Bennetta Millera. Otrzymał za tę kreację m.in. Złoty Glob, nagrodę BAFTA oraz Oscara w kategorii najlepsza główna rola męska.

Zagrał również m.in. w "Magnolii", "Big Lebowskim", "Naiwniaku" "Mistrzu" i "Igrzyskach śmierci".

Autor: iwan/tr / Źródło: cnn.com, usmagazine.com, hollywoodlife.com, tvn24.pl

Raporty: