Trzy ofiary śmiertelne pochłonęły do tej pory powodzie w Wielkiej Brytanii. Wielka woda nie opada w niektórych miejscach już od tygodnia.

Opracowana przez niemieckich genetyków nowatorska metoda walki z infekcją HIV daje szanse na rzeczywiste wyleczenie.

- Pewnego dnia dobry Bóg zabierze Fidela Castro - powiedział prezydent USA na spotkaniu w Akademii Marynarki Wojennej w Newport. Kubański przywódca zareagował natychmiastową repliką.

Watykan ogłosi dziś w południe od dawna oczekiwany list Benedykta XVI do chińskich katolików. Może być on jednym z najważniejszych dokumentów obecnego pontyfikatu.

Dziś o 16.00 podczas uroczystości przed Bramą Brandenburską niemiecki szef MSZ Frank-Walter Steinmeier przekaże przewodnictwo Unii Europejskiej na ręce szefa portugalskiej dyplomacji Luisa Amado.

Większości Kanadyjczyków niewiele wie o swoim państwie. Mieliby poważny kłopot ze zdaniem egzaminu, jakiemu poddawani są imigranci przed uzyskaniem obywatelstwa - głoszą opublikowane wyniki badań sondażowych.

Trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopnia w skali Richtera nawiedziło wyspę Korfu i inne wyspy na morzu Jońskim oraz zachodnią, lądową część Grecji.

Brytyjska policja rozbroiła dwa samochody-pułapki w centrum Londynu. Dla większej siły rażenia auta wyładowane były butlami z gazem, gwoździami i kanistrami z paliwem. Ładunki mogły być odpalone z telefonu komórkowego.

Adwokaci Edwarda Mazura, oskarżonego o zlecenie zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały, skierowali do sądu kolejny wniosek o zaniechanie ekstradycji oskarżonego.

Dwóch pracowników zginęło podczas prac przy demontażu estrady na stadionie w Madrycie. Rozbierali oni konstrukcję po czwartkowym koncercie słynnej amerykańskiej grupy The Rolling Stones.

Nie powiodła się próba odholowania na pełne morze panamskiego statku, który od trzech tygodni stoi na mieliźnie w pobliżu australijskiego Newcastle.

Prezydent Izraela Mosze Kacaw podał się w do dymisji - poinformowały izraelskie media. Kacaw odchodzi w niesławie w związku z zarzucanymi mu przestępstwami na tle seksualnym.

Sześć osób zginęło, a 66 zostało rannych - to tragiczny bilans katastrofy samolotu w Afryce. Maszyna angolskich linii lotniczych leciała ze stolicy kraju, Luandy, do oddalonego o ok. 300 km miasta Mbanza Congo.

Żona prezydenta Włoch Giorgio Napolitano - Clio, została potrącona przez samochód. Do wypadku doszło gdy kobieta przechodziła przez pasy tuż koło pałacu na Kwirynale - siedziby głowy państwa. Została przewieziona do szpitala.

W Rzymie jak w Polsce. Władze stołecznego regionu włoch Lacjum ustąpiły po generalnym strajku pielęgniarek i pielęgniarzy z publicznej służby zdrowia i wyraziły gotowość przystąpienia do rozmów z protestującymi.

Policja hiszpańska zatrzymała pod Kadyksem Włocha, którego podejrzewa o związek ze zniknięciem 4-letniej brytyjskiej dziewczynki Madeleine MacCann. Zatrzymano również Portugalkę. Według hiszpańskiego MSW są oni "parą wyłudzaczy".