Komisja Europejska szuka sposobów, jak dotrzeć ze swymi informacjami do obywateli. Uruchomiła własny kanał tematyczny na popularnym portalu internetowym.

USA zwiększają ochronę swoich lotnisk, po ataku na port lotniczy w Galsgow w Wielkiej Brytanii i wcześniejszych próbach zamachów w centrum Londynu.

Siedem osób zostało rannych w bójce między skrajnymi niemieckimi prawicowcami a radykalną lewicą, do jakiej doszło w pociągu nieopodal Rostocku.

1 lipca mija 10. rocznica przyłączenia Hongkongu do Chińskiej Republiki Ludowej. Oficjalnie miasto świętuje, jednak odbywają się również protesty. Doszło do starć między policją a demonstrującymi.

Tysiące Izraelczyków wyszło na ulice. Protestowali przeciw ugodzie, dzięki której oskarżany o seksualne molestowanie kobiet były prezydent Izraela Mosze Kacaw uniknie kary więzienia.

Kilkuset kosowskich Albańczyków domagało się w Prisztinie niepodległości prowincji, depcząc wizerunki jej przywódców i wzywając do przełamania dyplomatycznego impasu, w jakim utknęły negocjacje w sprawie przyszłego statusu Kosowa.

Martin Walser i Siegfried Lenz,znani także w Polsce wybitni niemieccy pisarze, a także satyryk Dieter Hildebrandt, należeli w czasach Trzeciej Rzeszy do Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP) - potwierdzają doniesienia mediów historycy.

Premier obejmującej przewodnictwo w UE Portugalii Jose Socrates powiedział, że wątpliwości Polski co do mandatu negocjacyjnego w sprawie nowego traktatu unijnego są nieporozumieniem. Przyznał, że chciałby również lepszych stosunków Unii z Rosją.

Za sprawą rządów braci Kaczyńskich wiarygodność Polski, zbudowana z trudem przez przywódców Solidarności i Jana Pawła II, "jest w strzępach". I będzie potrzeba wielu lat by odbudować - pisze włoski dziennik "La Repubblica".

Tajne przejście pod granicą USA i Meksyku znaleźli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze z obu państw. Aresztowano pięć osób. Wszyscy to Meksykanie.

Ponad 30 cywilów zginęło w sobotę podczas nalotu międzynarodowych sił walczących z bojownikami talibów w Helmandzie, południowej prowincji Afganistanu - poinformowały regionalne władze.

Londyńska policja wciąż poszukuje niedoszłych zamachowców, podejrzanych o podłożenie bomb ukrytych w samochodach-pułapkach w centrum miasta. Amerykańska stacja ABC News poinformowała, że znany jest już wizerunek terrorysty. Scotland Yard nie potwierdził tej informacji.