Powracający do zdrowia przywódca Kuby Fidel Castro pojawił się w niedzielę w 17-minutowym nagraniu wideo, wyemitowanym w cotygodniowym programie telewizyjnym prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza, i na żywo rozmawiał przez telefon.

Sześciu partyzantów zginęło, a trzech żołnierzy zostało rannych po tym jak siły rządowe starły się z Rewolucyjnymi Siłami Kolumbii w prowincji Kauka.

Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice przybyła do Izraela, by nakłonić władze i Palestyńczyków do uzgodnienia ramowych warunków konferencji poświęconej powstaniu państwowości palestyńskiej.

Karambol w Stanach Zjednoczonych. W tunelu na autostradzie obok Los Angeles zderzyło się 15 ciężarówek. Pięć z nich stanęło w płomieniach.

Włoska prasa ujawniła, że zawieszony w obowiązkach duszpasterskich po zadeklarowaniu swego homoseksualizmu ksiądz z watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa to 60-letni włoski prałat Tommaso Stenico. Ksiądz kontratakuje: nagonka na mnie to diabelski plan satanistów.

Pomiędzy prezydentem Lechem Kaczyńskim i niemiecką kanclerz Angelą Merkel istnieje "dobry kontakt", jednak relacje między Polską i Niemcami w sprawach merytorycznych pozostają napięte - ocenia niemiecki opiniotwórczy dziennik "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".

Najwyższy budynek w stolicy RPA posłużył jako miejsce nietypowej akcji promocyjnej. Johannesburg chce w ten sposób odmienić swój wizerunek jednego z najniebezpieczniejszych miast świata.

Zwiększa się liczba ofiar sobotniego wybuchu gazu w czterech budynkach w Dniepropietrowsku na wschodzie Ukrainy. Zginęło co najmniej 13 osób, 23 - w tym sześcioro dzieci - są ranne. Akcja ratunkowa ciągle trwa - pod gruzami może być jeszcze 20 mieszkańców budynku.

Premier Australii John Howard ogłosił wybory parlamentarne. 24 listopada rozstrzygnie się, kto dalej pokieruje australijską polityką. Sondaże wskazują, że najprawdopodobniej będzie to oponent Howarda - labourzysta Kevin Rudd.

Co najmniej 21 osób zginęło, a 18 zostało rannych na południowym zachodzie Kolumbii, gdy doszło do zawału w odkrywkowej kopalni złota. Do wypadku doszło kiedy okoliczni mieszkańcy próbowali dostać się do żyły złota i zaczęli drążyć tunel bez żadnej konsultacji technicznej.

Pielęgniarki, panny młode i żeglarze - to tylko niektóre przebrania uczestników gejowskiej parady na Tajwanie. Wzięło w niej udział ponad siedem tysięcy osób. Wszyscy manifestowali przeciwko dyskryminacji społecznej par homoseksualnych.

Setki żołnierzy, wybuchy, odbijanie zakładników, przejmowanie kontroli nad wrogimi okrętami - u wybrzeży Japonii rozpoczęły się trzydniowe, międzynarodowe ćwiczenia wojskowe. Bierze w nich udział siedem państw.

Naukowcy z Izraela i Jordanii postanowili wybudować rafę koralową, żeby uchronić inne - te prawdziwe - przed dewastacją ze strony amatorów podwodnych obserwacji. Podobno z projektu uczonych najbardziej cieszą się mieszkające w pobliżu innych raf ryby... W końcu będą miały więcej spokoju.

Burmańska dyktatura aresztowała trzech ostatnich przywódców opozycji demokratycznej. Wśród nich jest przywódca i bohater protestów z 1988 roku, kiedy to wojskowi wymordowali na ulicach 3 tys. demonstrantów - Htay Kywe.

Tysiące pielgrzymów przybyło w piątek do Fatimy w Portugalii, aby uczestniczyć w poświęceniu jednego z największych kościołów świata. Kościół znajduje się w miejscu, gdzie według niektórych wierzeń miała się objawić Maryja w 1917 roku.