10 mln funtów za tajemnicę Harry'ego P.

Na akcję, która ma zagwarantować, że nikt nie pozna sekretów ostatniego tomu przygód Harry'ego Pottera wcześniej niż o północy z piątku na sobotę przeznaczono dziesięć milionów funtów.

Londyn musi zmienić strategię ws. Iraku

- W Iraku nie ma już łatwych rozwiązań, są tylko rozwiązania bolesne. Rząd brytyjski musi przedefiniować swoje cele - takie zalecenie przekazuje rządzącym brytyjska Komisja ds. Iraku w swoim raporcie.

Znowu płoną lasy w Turcji

Ponad 100 hektarów lasu pinowego strawił pożar, który wybuchł w południowo-zachodniej Turcji u wybrzeży Morza Egejskiego. Akcja gaśnicza, utrudniana przez silny wiatr, nadal trwa.

Samobójcze zamachy w Pakistanie

Co najmniej 73 osoby zginęły w niedzielnych zamachach w północno-zachodnim Pakistanie - podano w poniedziałek w Islamabadzie. Wcześniej informowano o 30 zabitych.

Papież na wakacjach

- Wakacje są czasem sprzyjającym fizycznemu odprężeniu oraz nakarmieniu ducha poprzez modlitwę i medytacje, by rozwijać osobistą relację z Chrystusem - mówił papież w czasie modlitwy Anioł Pański. Benedykt XVI sam jest na wakacjach w Dolomitach.

W. Brytania: supermarkety znów otwarte

14 sklepów największej brytyjskiej sieci supermarketów Tesco, zamkniętych w sobotę ze względu na zagrożenie terrorystyczne, zostało w niedzielę otwartych. Policja sprawdza inne duże sklepy i wywozi podejrzane samochody.

Odszkodowania za molestowanie

Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych wypłaci odszkodowania dla ofiar seksualnego molestowania przez księży. Ponad pięćset osób otrzyma łącznie ponad 660 milionów dolarów.

Korea Płn.: Zamknięcie reaktora potwierdzone

Dyplomacja Korei Północnej oficjalnie potwierdziła, że zamknięty został reaktor nuklearny w Jongbjon. Jak podano, międzynarodowi inspektorzy jeszcze dziś mają zweryfikować stan tamtejszych instalacji jądrowych.

400 ofiar powodzi w Chinach

Katastrofalne skutki powodzi w Chinach. Ponad 400 osób utonęło, około sto uznano za zaginione. Do opuszczenia swoich domów woda zmusiła ponad trzy miliony Chińczyków.

Pół miliona fanów na koncercie Genesis

Trzygodzinny koncert legendarnej brytyjskiej grupy Genesis odbył się na terenie Circus Maximus w Rzymie. Na ostatni w Europie koncert zespołu, uświetniający jego reaktywację, oprócz Włochów przybyły tysiące fanów z całej Europy.

Bin Laden wzywa do samobójczych ataków

Najbardziej poszukiwany terrorysta świata wezwał muzułmanów do męczeństwa w nagraniu wideo, które zostało przechwycone zanim ukazało się na stronach internetowych radykalnych ugrupowań islamskich.

Król ucieczek znowu wieje!

Na pokładzie helikoptera, kolejny raz nawiał z więzienia 43-letni Pascal Payet - francuski recydywista zwany "królem ucieczek".

Psia mama dla dzikiego kota

W belgradzkim zoo mała czarna pantera jest wychowywana przez psa. Ridgeback rodezyjski wychowuje drapieżnika po tym, jak malec został odrzucony przez swoją matkę.

Polscy muzycy uciekli z płonącego autobusu

Autokar przewożący grupę polskich muzyków zapalił się podczas jazdy na niemieckiej autostradzie i kompletnie spłonął. Wszyscy pasażerowie zdołali opuścić płonący pojazd i nikomu nic się nie stało.

Reaktor w Jongbion zamknięty

Korea Północna zamknęła reaktor nuklearny w Jongbion. Jest to pierwszy krok na drodze do zakończenia koreańskiego programu nuklearnego.

"Chemiczny Ali" zawiśnie

"Chemiczny Ali", kuzyn Saddama Husajna skazany na śmierć za ludobójstwo na Kurdach, zostanie powieszony w irackim Kurdystanie.

Po milionie USD za zakażone dziecko

Rodziny libijskich dzieci zarażonych wirusem HIV, za co pięć bułgarskich pielęgniarek i palestyński lekarz zostało skazanych na śmierć, "zaakceptowały odszkodowanie wysokości miliona dolarów dla rodziny", czyli w sumie ok. 400 mln USD.

Krwawy zamach w Pakistanie

Co najmniej 24 żołnierzy zginęło, a 28 zostało rannych w sobotę w zamachu w północno-zachodniej części Pakistanu na granicy z Afganistanem.

Trzeci lekarz oskarżony o terroryzm

Kolejnej osobie postawiono zarzuty w związku z nieudanymi zamachami w Londynie i Glasgow. Przed sądem stanie 26-letni lekarz pochodzenia indyjskiego.

Wielka parada we Francji

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy wraz z przedstawicielami Unii Europejskiej odebrał na Polach Elizejskich w Paryżu defiladę z okazji rocznicy zdobycia Bastylii. Po raz pierwszy w historii wzięli w niej udział żołnierze z 27 państw Unii.

Rosja zawiesza uczestnictwo w CFE

Prezydent Władimir Putin podpisał specjalny dekret zawieszający wykonywanie Traktatu o Ograniczeniu Sił Konwencjonalnych w Europie.

Papież otwiera lochy Watykanu

Więzienie w podziemiach watykańskiej twierdzy Castel Sant'Angelo, gdzie papieże więzili przestępców i swych wrogów, zostały udostępnione zwiedzającym po trwającej 10 lat renowacji.

Pierwszy występ Mary

Gorylątko z Zoo w Stuttgarcie zadebiutowało dziś przed szeroka publicznością. Siedmiotygodniową Mary porzuciła matka i małpką musieli zająć się ludzie.

Polscy żołnierze w Paryżu

Tradycyjna parada z okazji święta narodowego Francji w tym roku będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy wezmą w niej udział pododdziały wojskowe z wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Rosomaki lepiej opancerzone

Dzisiaj najprawdopodobniej dotrze do Afganistanu dodatkowe opancerzenie dla wykorzystywanych przez polski kontyngent misji ISAF kołowych transporterów Rosomak. Pancerze zostaną zamontowane natychmiast po dostarczeniu ich na miejsce.