Tysiące żądają dymisji rządu

Dziesiątki tysięcy ludzi uczestniczą w czwartkowej antyrządowej demonstracji w Bangkoku. Podążając ulicami stolicy, otoczyli w ciągu dnia siedzibę premiera Tajlandii. Domagają się ustąpienia gabinetu i rozpisania przedterminowych wyborów.

Merkel: NATO otwarte na Gruzję i Ukrainę

Gruzja i Ukraina zachowują perspektywę przystąpienia do NATO, powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas wystąpienia w Bundestagu. Jej słowa są aluzją do sprzeciwu Rosji, która niedawno m.in. oskarżyła Gruzję o ludobójstwo.

Rzeźbiarze stracili miliony

Tysiące pomników bogów i bogiń nie uchroniły stolicy chińskiego rzeźbiarstwa przed ciężkimi czasami. W Quyang w prowincji Hebei wytwarza się zarówno popiersia Juliusza Cezara, jak i tradycyjne chińskie monumenty. Ale to właśnie z produkcji eksportowej utrzymywała się cała prowincja. Teraz pogrążyła się w kryzysie.

Hamas wraca do rozmów

Hamas jest gotowy wrócić do stołu rokowań prowadzonych z Izraelem za pośrednictwem Egiptu, zakomunikował przedstawiciel Hamasu Ali Barakeh w Damaszku. Rozmowy miałyby przede wszystkim dotyczyć wymiany więźniów.

Buenos Aires chaosu

Co się stanie, gdy wszystkie światła sygnalizacji drogowej zgasną? W stolicy Argentyny kierowcy już wiedzą - zapanuje chaos.

Bezzałogowy ostrzał talibów

Co najmniej cztery osoby zginęły w ostrzale rakietowym pakistańskiego Północnego Waziristanu. Atak został dokonany prawdopodobnie z bezzałogowego amerykańskiego samolotu.

Policja i dilerzy strzelali do siebie

Strzelanina jak w amerykańskim westernie sprzed lat. W meksykańskiej stolicy doszło do zaciekłej wymiany ognia między policją a dilerami narkotyków. Funkcjonariusze chcieli odbić przetrzymywanego zakładnika.

Topnieje granica Włoch i Szwajcarii

Globalne ocieplenie wpływa na decyzje polityczne w najróżniejszy sposób, ale trudno było podejrzewać, że zmusi państwa do rewizji swoich granic. A będą musiały tak zrobić Włochy i Szwajcaria, bo ich granica wytyczona jest na roztapiającym się lodowcu.

14 ofiar zderzenia autobusu z ciężarówką

14, a nie jak podawano wcześniej 25 osób zginęło w zderzeniu autobusu z ciężarówką w obwodzie włodzimierskim, na północny wschód od Moskwy. Cztery osoby zostały ciężko ranne.

Myśliwiec F-22 rozbił się z pilotem

Samolot myśliwski F-22 Raptor rozbił się w Kalifornii podczas odbywania próbnego lotu. O wypadku poinformował producent odrzutowca, amerykańskie zakłady Lockheed Martin.

Tornado zmiażdżyło samochód

Mężczyzna cudem przeżył, kiedy samochód którym jechał porwało tornado, a potem cisnęło nim o żelazny płot. Tego szczęścia nie miało dwóch pozostałych pasażerów auta. Zginęli na miejscu.

"Odpowiadamy za narkotykową wojnę"

Amerykańska sekretarz stanu bije się w piersi i przyznaje, że część odpowiedzialności za narkotykowe piekło, jakie rozgorzało w północnej części Meksyku spada na Stany Zjednoczone. - To amerykański apetyt na narkotyki i brak skuteczności w zahamowaniu dostaw broni do Meksyku przyczyniły się do tego - przyznała Clinton podczas wizyty w Meksyku.

Discovery wraca do domu

Po ośmiu dniach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wahadłowiec Discovery z siedmioosobową załogą na pokładzie oderwał się od bazy orbitalnej, by powrócić na Ziemię.

Walczył o toalety, dostał sanitarnego "Nobla"

Od 40 lat walczy o o poprawę warunków sanitarnych w indyjskich slumsach i wsiach, o ekologiczne i tanie toalety. O to, by dzieci nie były czyścicielami szamb. Za to m.in. indyjskiego socjologa Bindeshwara Pathaka nagrodził Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Wodny.

Richardson dawczynią organów

Zmarła nieoczekiwanie, po wypadku na nartach. Ale - jak mówi rodzina aktorki - nie cała. Rodzina Natashy Richardson przekazała jej organy do przeszczepów - pisze na swojej stronie internetowej magazyn "People".

Tysiące na ulicach Mińska

Tysiące osób na ulicach Mińska. Białorusini świętowali Dzień Wolności, w rocznicę powstania Białoruskiej Republiki Ludowej w 1918 roku. Opozycja wątpliwości nie ma: wcześniej czy później to będzie święto narodowe - mówił szef opozycyjnego Białoruskiego Frontu Narodowego (BNF) Lawon Barszczewski.

Topolanek wysonduje Obamę ws. tarczy

Barack Obama już 5 stycznia będzie gościł w Czechach. Tam, na szczycie UE spotka się z przywódcami państw członkowskich. Na szczerą rozmowę z amerykańskim prezydentem liczy szef czeskiego rządu Mirek Topolanek, który zapowiada, że będzie go sondował w sprawie tarczy antyrakietowej. Na razie nie ma ustaleń, czy z Barackiem Obamą uda się porozmawiać polskiemu premierowi Donaldowi Tuskowi.

Ameryka broni się przed narkotykami

Prawie pół tysiąca dodatkowych amerykańskich agentów organów ścigania i służb granicznych pojedzie na granicę z Meksykiem - tak zadecydowała administracja Stanów Zjednoczonych. Do decyzji takiej skłoniły ją brutalne porachunki karteli narkotykowych w Meksyku. Walki coraz częściej dotykają przygraniczne stany USA.

"Upadek rządu to nie katastrofa"

Upadek rządu nie jest wydarzeniem bezprecedensowym ani katastrofą w sprawnym systemie konstytucyjnym - tak upadek rządu Mirka Topolanka komentował prezydent Czech Vaclav Klaus.

Podejrzani o zamachy opuścili areszt

Sąd w Belfaście zdecydował o zwolnieniu z aresztu sześciu podejrzanych o krwawe zamachy na bazę wojskową w Antrim i zabójstwo policjanta w Craigavon w Irlandii Północnej. W zamachach na bazę, do których przyznali się terroryści z Prawdziwej Irlandzkiej Armii Republikańskiej (Real IRA) zginęło dwóch brytyjskich żołnierzy, a cztery osoby zostały poważnie ranne w tym Polak Marcin W.

Samolot rozbił się w dżungli

Ekwadorski samolot wojskowy rozbił się w amazońskiej dżungli, niedaleko granicy z Kolumbią. Z maszyny katapultowało się dwóch pilotów. Natychmiast podjęto akcję ratunkową.

Rosja chce skarżyć Gruzję o ludobójstwo

Rosja nie daje za wygraną w sprawie ubiegłorocznego konfliktu w Osetii Południowej. Jak zapowiedział przedstawiciel Prokuratury Generalnej Rosji Siergiej Markin, Moskwa zwróci się o pociągnięcie do odpowiedzialności władz Gruzji za "ludobójstwo".

Premier w negliżu, na wystawie, znikąd

Obrazy wisiały chwile, ale i tak wywołały sporo zamieszania. Na jednym golusieńki irlandzki premier trzyma w ręku slipki, na drugim, nagi, siedzi na sedesie. Nie ustalono dokąd, kto zawiesił płótna w dublińskich galeriach.

Chiny: film to kłamstwo

"Kłamstwo" i "manipulacja" - tyle zdaniem władz Chin można powiedzieć o filmie na temat brutalnych akcji chińskiej policji w Tybecie. Nagranie znalazło się kilka dni temu w popularnym serwisie internetowym YouTube. Chiny zablokowały w swoim kraju serwis.

Eurosceptyk na czele UE?

Kryzys rządowy w Czechach budzi niepokój wielu polityków Unii. - Nie martwcie się – mówi im na pożegnanie Mirek Topolanek, ustępujący premier Czech. Uspokaja, że Czechy nadal będą przewodniczyć Unii. I dodaje, że chce nadal być premierem. Prawdą jest, że jeszcze nie podał się do dymisji - ma to zrobić po powrocie ze Strasburga.

Kuba szczepi na raka

Kuba dopuściła do użytku szczepionkę na raka płuc rodzimej produkcji.– Ta szczepionka nie zapobiega rakowi, ale hamuje rozmnażanie się komórek. Pozwala dłużej pozostać przy życiu – komentował wiceminister zdrowia w Hawanie Roberto Gonzales.

Winny miliona włamań idzie do pracy

Owen Thor Walker, nastoletni haker, jest twórcą doskonałego programu, który umożliwiał kradzież pieniędzy z kont bankowych. Gang, do którego należał, włamał się do ponad miliona komputerów. Teraz Owen zdecydował się zostać konsultantem do spraw cyber-przestępczości .

Białoruś: opozycja może mieć media

Ruch opozycjonisty białoruskiego Aleksandra Milinkiewicza może mieć własne media, może też rejestrować oddziały regionalne.. Władze Białorusi pozwoliły na zmiany w statucie opozycyjnego ruchu "O wolność" kierowanego przez Milinkiewicza.