Francja: katastrofa myśliwca Rafale

Myśliwiec Rafale francuskich sił powietrznych rozbił się w departamencie Correze w południowo-zachodniej Francji. Pilot maszyny zginął na miejscu.

Tusk: Polska czeka na Ojca Świętego

Papież Benedykt XVI przyjął Donalda Tuska na prywatnej audiencji. Rozmowa trwała ok. 20 minut. - Wyraziłem wdzięczność wszystkich Polaków za to, że Benedykt XVI tak często znajduje czas, by w naszym ojczystym języku zapewnić, iż pamięta o Polsce - powiedział po spotkaniu premier.

Terrorystka zabiła 16 osób

16 osób zginęło, a 24 zostały ranne po tym jak obładowana materiałami wybuchowymi kobieta wysadziła się w powietrze przy posterunku milicji w iracikim mieście Mukadija - podała iracka policja.

Niemiecka policja wjedzie do Polski

Berlin wystąpił do Polski o pełną swobodę działania ich policjantów na polskim terytorium. Polskie MSW nie chce jednak przyjąć tych warunków i domaga się, aby strona niemiecka za każdym razem, gdy chce przekroczyć granicę w pościgu - informowała polską policję. O sprawie donosi RMF FM.

Polacy przed szkockim sądem

Dwóch mieszkańców Warszawy zostało oskarżonych przed sądem okręgowym w Hamilton w Szkocji o przemyt żywicy z konopi indyjskich i jej posiadanie z zamiarem sprzedaży - podał lokalny dziennik "Scottish Daily Record".

Wspólne "nie" dla Kary Śmierci

Ministrowie sprawiedliwości państw UE przyjęli blokowaną dotychczas przez Polskę inicjatywę w sprawie ustanowienia Europejskiego Dnia Przeciwko Karze Śmierci. Na spotkaniu szefów resortów sprawiedliwości Polskę reprezentował minister Zbigniew Ćwiąkalski.

Katastrofa ekologiczna w Korei

Uszkodzenie chińskiego tankowca u wybrzeży Korei Południowej spowodowało wyciek do morza około 15 tys. ton ropy naftowej - informują władze w Seulu.

Pioruny podpaliły busz

Strażacy w Australii Południowej walczą z gigantycznymi pożarami wywołanymi uderzeniami piorunów, które jak do tej pory zabiły przynajmniej jedną osobę.

USA rozpoczęły świąteczny sezon

Rozświetlenie narodowej choinki USA przed Białym Domem uroczyście otworzyło świąteczny sezon w tym kraju. Zapaleniu pierwszej lampki przyglądały się tysiące widzów.

Dramat u greckich wybrzeży

200 nielegalnych imigrantów uratowała grecka straż przybrzeżna. Statek, którym płynęli, osiadł na mieliźnie w pobliżu Krety.

Mama nie zgadza się na ślub prezydenta

Nie życzę sobie, aby Nicolas po raz kolejny się ożenił - kategorycznie stwierdza matka prezydenta Francji Andree Sarkozy na łamach francuskiego tygodnika "Point de Vue". 80-letnia pani Sarkozy nie chce widzieć żadnej panny młodej.

Atlantis nie wystartuje w terminie

NASA powiadomiła w piątek czasu polskiego o przełożeniu o kolejny dzień startu promu kosmicznego Atlantis. Próba zostanie podjęta w sobotę.

Jak pić, to z k(l)asą

"Szkocka" za 30 tys. dolarów, whisky wyprodukowana na bazie receptury pierwszego prezydenta USA Jerzego Waszyngtona, czy koniak z 1811 ku czci cesarzowej Józefiny? Czemu nie. Wszystko to będzie można kupić na sobotniej aukcji w Nowym Jorku.

NATO konsekwentne wobec Iranu

Ministrowie spraw zagranicznych państw NATO opowiedzieli się za utrzymaniem obecnej polityki wobec Iranu, który wbrew naciskom Zachodu kontynuuje wzbogacanie uranu.

Prodi ledwo ledwo dał radę

Przewagą zaledwie dwóch głosów rząd Romano Prodiego uzyskał wotum zaufania we włoskim Senacie. Decyzję w sprawie wotum połączono z głosowaniem nad budzącym wielkie emocje dekretem o zaostrzeniu walki z przestępczością.

Czechy do USA: źle nas informujecie

Czeskie ministerstwo spraw zagranicznych krytykuje sposób, w jaki Amerykanie informują Pragę o sprawach bezpieczeństwa w kontekście planowanej tarczy antyrakietowej.

Trujesz autem? To płać

Nawet 2600 euro będą musieli zapłacić Francuzi, którzy w przyszłym roku kupią toksyczne samochody. Ci, którzy kupią auta ekologiczne, mogą liczyć na dopłatę państwa.

Niemcy i Francja jednoczą siły

Francja i Niemcy chcą wspólnie pracować nad francuskim projektem Unii Śródziemnomorskiej - uzgodnili w Paryżu kanclerz Angela Merkel i prezydent Nicolas Sarkozy.

Wspólne patrole na wspólnej granicy

W Żytawie w Saksonii podpisano porozumienie o nadzorowaniu regionu pogranicza Polski, Niemiec i Czech przez wspólne patrole policjantów z trzech państw.

Odstawi miotłę, wróci do pianina

Aleksander Kudajczyk jest absolwentem Katowickiej Akademii Muzycznej. Do tej pory pracował jako sprzątacz na Uniwersytecie w Glasgow. W przyszłym tygodniu rozpocznie pracę jako profesjonalny pianista - napisał dziennik "The Scotsman".

Atlantis na razie nie odleci

Planowany na dziś na godzinę 22.31 czasu polskiego start promu kosmicznego Atlantis został przełożony z powodów technicznych o co najmniej 24 godziny - informuje amerykańska agencja kosmiczna NASA.

Polska poprze Dzień Przeciwko Karze Śmierci

Polska zmienia zdanie ws. Dnia Przeciwko Karze Śmierci. - Decyzję podjął w środę premier Donald Tuska - powiedział w Brukseli wicepremier i szef MSWiA, Grzegorz Schetyna. - To jest decyzja odsuwająca nasze weto i nasz protest - dodał.

Duma na razie bez Putina

Rosyjski prezydent Władimir Putin nie będzie na razie zasiadał w Dumie Państwowej, mimo iż zdobył mandat startując z listy partii Jedna Rosja - poinformował przedstawiciel zwycięskiego ugrupowania.

Lech Kaczyński Doktorem Honoris Causa

Przebywający z wizytą na Ukrainie prezydent Lech Kaczyński, został uhonorowany tytułem Doktora Honoris Causa Narodowej Akademii Administracji Państwowej przy prezydencie Ukrainy.

Papież już ma swoją choinkę

Ma 140 lat, 25 metrów wysokości i waży prawie 3 tony - tak wygląda świerk, który stanął na Placu świętego Piotra w Watykanie. Drzewo pochodzi z Doliny Badia w Górnej Adydze w Dolomitach.