Juszczenko wie, kto chciał go zabić

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zdradził, że deputowany Dawid Żwanija był zamieszany w próbę otrucia go przed czterema laty. Wie też, kto zlecił morderstwo, ale mocodawców ujawni dopiero po zakończeniu toczącego się śledztwa.

Jan Paweł II pił wino z drwalem

Jan Paweł II pił wino z drwalem podczas wakacji w Dolomitach - zdradził były papieski sekretarz kardynał Stanisław Dziwisz włoskiemu dziennikowi "La Repubblica".

Koniec egzekucji za 1 euro

Po ostrych kontrowersjach wokół "egzekucji" na krześle elektrycznym w parku rozrywki w Mediolanie, władze lunaparku zadecydowały o zamknięciu tego pokazu.

Silvio "Immunitet" Berlusconi

Premier Włoch podziękował parlamentowi za uchwalenie ustawy, która obejmuje immunitetem cztery najważniejsze osoby w państwie. - Dziękuję, jestem szczęśliwy, bo nareszcie sędziowie nie będą mnie więcej prześladować - powiedział Silvio Berlusconi.

Rice: nikt nie ufa Korei Północnej

- Nikt nie zaufa Koreańczykom z Północy w sprawie podanych przez nich danych dotyczących produkcji plutonu - powiedziała w czwartek szefowa amerykańskiej dyplomacji Condoleezza Rice.

14 milionów ludzi przymiera głodem

Organizacje humanitarne alarmują, że kilkanaście milionów osób we Wschodniej Afryce przymiera głodem. To efekt suszy najgorszej od trzech lat, a także rosnących cen paliw i - w efekcie - żywności.

Brama Brandenburska nie dla Obamy

Barack Obama zaczyna swoją podróż po Europie od wizyty w Niemczech. Spotka się z tamtejszymi politykami, a wieczorem wygłosi przemówienie. Nie zrobi tego jednak pod Bramą Brandenburską - to efekt sprzeciwu kanclerz Angeli Merkel.

Kolejny wyciek w elektrowni atomowej

To już drugi wyciek w elektrowni atomowej Tricastin niedaleko francuskiego La Bollene w ostatnich kilkunastu dniach. Tym razem blisko stu pracowników zostało skażonych przez radioaktywny pył. Poprzednio razem do pobliskich rzek wydostało się 30 metrów sześciennych cieczy zawierającej uran.

Aktywne życie w ukryciu

Jak na ukrywającego się zbrodniarza wojennego, Radovan Karadżić prowadził w Belgradzie bardzo aktywne życie: publikował, wykładał, miał kochankę i ulubiony lokal, gdzie opowiadał o rzekomej rodzinie w Ameryce.

Włosi za Traktatem

Za - 286. Przeciw - 0. Włoski Senat uchwalił w środę ustawę o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Traktat Reformujący czeka jeszcze głosowanie w Izbie Deputowanych.

W Japonii zatrzęsła się ziemia

Silne trzęsienie ziemi o skali 6,8 w skali Richtera nawiedziło w czwartek rano (środę wieczorem czasu polskiego) północną część wyspy Hokkaido.

Daily Telegraph: Karadżicia wydał Mladić

Do aresztowania byłego przywódcy Serbów bośniackich Radovana Karadżicia doszło, bo wydał go dawny bliski współpracownik gen. Ratko Mladić - twierdzi "Daily Telegraph", powołując się na niemieckie źródła wywiadowcze.

"USA to nasz wspólny wróg"

Podczas swojej wizyty na Białorusi, wenezuelski prezydent Hugo Chavez zaapelował do prezydenta Aleksandra Łukaszenki o pokonanie "wspólnego wroga - imperializmu". - W świecie imperializm utożsamiają USA i kraje, które są jego "lokajami". - dodał Chavez.

Prezenter TV publikował w prasie maile koleżanki

Prywatne maile jednej z amerykańskich prezenterek telewizyjnych od jakiegoś czasu pojawiały się w prasie. Jak się okazało za ich publikacji odpowiedzialny był... jej antenowy kolega. Jak twierdzi dziennikarka robił to by zniszczyć jej karierę.

Sfingowali śmierć, pójdą do więzienia

Sześć i pół roku spędzi w więzieniu żona Brytyjczyka, który sfingował swoją śmierć w wypadku na kajaku. Anne Darwin została uznana winną oszustwom oraz prania brudnych pieniędzy w związku z wyłudzeniem ponad 250 tys. funtów z mężowskiej polisy ubezpieczeniowej na życie.

Rodos w płomieniach

Ogromny pożar na greckiej wyspie Rodos. Ogień pochłonął już ponad półtora tysiąca hektarów lasów.

Cypr bliżej zjednoczenia

- Rozmowy Greków i Turków cypryjskich w sprawie przyszłości Cypru rozpoczną się we wrześniu - powiedział w środę przywódca Turków cypryjskich Mehmet Alim Talat w wywiadzie dla telewizji CNN Turk.

Komisja Europejska grozi USA

Komisja Europejska zagroziła wprowadzeniem obowiązku wizowego dla amerykańskich dyplomatów, jeśli USA nie zniosą obowiązku wizowego dla obywateli wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Karadżić sam będzie bronił się przed Hagą

- Karadżić będzie miał do pomocy zespół prawników w Serbii, lecz przed trybunałem w Hadze będzie bronił się sam - powiedział dziennikarzom adwokat Karadżicia, Svetozar Vujaczić. Karadżicia czeka proces za zbrodnie wojenne i ludobójstwa dokonane podczas wojny na Bałkanach w latach 90. XX wieku.

Krzesło elektryczne w lunaparku

Największą atrakcją lunaparku w Mediolanie jest realistyczna "egzekucja" na krześle elektrycznym. Do sali straceń ustawiają się wielkie kolejki całych rodzin z dziećmi. O całej sprawie, w ostrym komentarzu pisze włoski dziennik "La Repubblica".

Papież zrezygnuje z gronostajów?

Włosi zbierają podpisy pod petycją do papieża Benedykta XVI, by zrezygnował z futra gronostajów. - Chcemy, by było to przesłanie miłości i pokoju do kogoś, kto dla milionów osób jest posłańcem pokoju i miłości - powiedział Lorenzo Croce, pomysłodawca akcji i zarazem szef Włoskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt i Środowiska (AIDAA).

Podwodni bodyguardzi ochronią polityka

Ochrona najważniejszych polityków w państwie nikogo nie dziwi. Przynajmniej na lądzie i podczas podróży samolotem. Ale przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych Gianfranco Fini będzie miał ochronę również... pod wodą.

Chiński pokaz siły przed Igrzyskami

W Chinach pokaz siły przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi. Rząd ostrzega, że Igrzyska Olimpijskie mogą być celem ataków terrorystycznych - i "na wszelki wypadek" instaluje rakiety ziemia-powietrze.

Czerwony Krzyż spisuje włoskich Romów

Włoski Czerwony Krzyż, na polecenie rządu, prowadzi spis wszystkich Romów. W równoległym spisie, w Neapolu, władze zbierają też od Romów odciski palców. Sytuacją zaniepokojeni są działacze organizacji praw człowieka i Parlament Europejski. Swojego oburzenie nie kryje też Rumunia.

Jak dostać się do domu bez komina?

Na pięć miesięcy przed świętami Bożego Narodzenia, czyli w chwili wolnej od zajęć zawodowych, Święci Mikołajowie z całego świata zjechali do Kopenhagi na swój doroczny kongres. Wśród tematów obrad bardzo ważne problemy - m.in. jak dostać się do domu, w którym... nie ma komina.

Rosjanie likwidują Kalifornię

Parlament rosyjskiego obwodu niżnonowogrodzkiego zadecydował o likwidacji Kalifornii. Nie chodzi jednak o amerykański stan: Rosjanie mieli dotąd własną Kalifornię w tym obwodzie.

Batman napadł na swoją matkę

Christian Bale, wcielający się w Batmana w filmie "Mroczny rycerz" został aresztowany przez policję pod zarzutem napaści na swoją matkę i siostrę. 34-latek był przez 4 godziny przetrzymywany na londyńskim posterunku.

Sprawa Rosenbergów pozostanie tajemnicą

Nowojorski sędzia sprzeciwił się odtajnieniu kluczowego zeznania, które doprowadziło na krzesło elektryczne Juliusa i Ethel Rosenbergów. Małżeństwo Rosenbergów uznano w 1953 roku za komunistycznych szpiegów i skazano na śmierć. Ich sprawa była początkiem maccartyzmu - fali antykomunistycznej nagonki w USA.

Obama zaczął wizytę w Izraelu

Barrack Obama wylądował we wtorek wieczorem na lotniku w stolicy Izraela Tel-Awiwie. W planach ma rozmowy zarówno z izraelskim premierem Ehudem Olmertem, jak i z przywódcą Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem. Wizyta zbiegła się z kolejnym zamachem Palestyńczyków oraz przyciągnęła demonstrantów.