"Bądźmy sprytni i twardzi. Albo niewiele zostanie z naszego kraju"

Ubiegający się o nominację republikanów w wyborach prezydenckich Donald Trump zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany, to "zmiecie" dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS). Trump potępił wtorkowy zamach na lotnisko w Stambule, za który turecki premier obwinił właśnie fundamentalistów z IS.

Dwa państwa na jednym fotelu. Impas w ONZ

Włochy i Holandia zaproponowały, że podzielą się między sobą miejscem niestałego państwa członkowskiego w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2017-2018. We wtorek zwycięzcy nie udało się wyłonić mimo pięciu rund głosowania.

Londyn dostał czas. I porcję złośliwości

UE dała czas Wielkiej Brytanii na uporządkowanie sytuacji po decyzji o wyjściu ze Wspólnoty, ale chce, by przyszły rząd w Londynie jak najszybciej przedstawił swoje zamiary. Tuż po szczycie nie brakowało wzajemnych uszczypliwości co do przyczyn Brexitu.

Zginął ambasador i pracownicy CIA. Dwa raporty, dwie wersje wydarzeń

Republikanie ze specjalnej komisji Izby Reprezentantów powołanej do zbadania ataków islamistów na konsulat USA i placówkę CIA w Bengazi z września 2012 roku opublikowali swój raport w tej sprawie, stawiając wiele zarzutów administracji Baracka Obamy. Demokraci z tej samej komisji są odmiennego zdania.

Schulz uspokaja brytyjskich europosłów

Formalny wniosek Wielkiej Brytanii w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej może wpłynąć także na pozycję brytyjskich europosłów, ale na razie ich status pozostaje bez zmian - ocenił szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Zamiast Smitha Smithescu. Rumuni chcą adoptować Brytyjczyków

Romanians for Remainians - czyli Rumuni dla pozostających (od remain); lekko ironiczna, wdzięczna akcja jednego z rumuńskich dzienników, w której zachęca się Brytyjczyków chcących pozostać w UE do złożenia wniosku adopcyjnego u podnóża Karpat, dotarła na Wyspy. We wtorek napisał o niej "Guardian".

Francuzi stawiają sprawę jasno: musimy przeciąć ten wrzód

Europa nie ma czasu na dyplomatyczną ostrożność, po referendum w sprawie Brexitu musi "przeciąć ten wrzód" i opracować nową wizję samej siebie - ocenił premier Francji Manuel Valls. Nieśmiałe działania tylko zachęcą eurosceptycznych populistów - ostrzegł.

Cameron zachowa posadę tydzień dłużej

Rozpoczynające się w przyszłym tygodniu wybory nowego przywódcy rządzącej w Wielkiej Brytanii Partii Konserwatywnej, a więc także nowego szefa rządu, będą trwać do 9 września, o tydzień dłużej niż pierwotnie planowano - poinformowali torysi.

Rosjanie oskarżają US Navy. "Niebezpieczny manewr" niszczyciela

Ministerstwo obrony Rosji oskarżyło załogę amerykańskiego niszczyciela USS Gravely o "rażące łamanie przepisów międzynarodowych". Moskwa poinformowała, że jednostka "niebezpiecznie zbliżyła się do rosyjskiego okrętu patrolowego na Morzu Śródziemnym". Amerykanie twierdzą, że to Rosjanie zachowywali się niebezpiecznie.

Więzione, torturowane, gwałcone. Przez policję

Tailyn Wang była w ciąży, gdy meksykańska policja wtargnęła do jej domu, wyciągnęła z łóżka i zawiozła na komisariat. Przez kolejne miesiące podejrzewana o współpracę z gangami kobieta była torturowana i wykorzystywana seksualnie przez funkcjonariuszy. Amnesty International opublikowała raport, w którym opisano setkę podobnych historii niewinnych ofiar meksykańskich sił bezpieczeństwa, które prowadzą wojnę z kartelami narkotykowymi.

Szkoci lecą do Brukseli, chcą by Londyn działał szybciej

Premier rządu szkockiego Nicola Sturgeon zapowiedziała, że uda się w środę do Brukseli na rozmowy o przyszłości Szkocji w Unii Europejskiej. Spotka się tam z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem. Według telewizji Sky News spotkania ze Sturgeon odmówił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Benedykt XVI znów w Pałacu Apostolskim

Podczas wtorkowej ceremonii w Watykanie z okazji 65. rocznicy święceń kapłańskich Benedykta XVI papież Franciszek wyraził wdzięczność swemu emerytowanemu poprzednikowi za wierność i dalszą służbę Kościołowi. Benedykt dziękował zaś Franciszkowi za jego dobroć.