"Stany Zjednoczone stoją ramię w ramię z Arabią Saudyjską i popierają jej prawo do samoobrony" - napisał w mediach społecznościowych sekretarz Stanu USA Mike Pompeo po spotkaniu z następcą saudyjskiego tronu Muhammadem ibn Salmanem. Politycy omówili kwestie związane z atakiem na saudyjskie rafinerie na wschodzie Arabii Saudyjskiej. "Niosące zagrożenia zachowanie Iranu nie będzie tolerowane" - podkreślił Pompeo.

Według sondażu dla "The Wall Street Journal" i NBC były wiceprezydent Joe Biden i senator Elizabeth Warren zdystansowali 18 innych kandydatów do nominacji partii demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został jednym z kandydatów do tegorocznej nagrody Sacharowa przyznawanej przez Parlament Europejski. Nominowała go grupa Europejskiej Partii Ludowej.

Początkujący aktor Paweł Ustinow został zatrzymany w związku z demonstracją, w której - jak przekonują jego obrońcy - nie brał udziału i skazany na 3,5 roku więzienia za napaść na funkcjonariusza Gwardii Narodowej, choć na nagraniu z zajścia widać, że nie stawiał oporu. W środę w jednoosobowych pikietach w jego obronie, zorganizowanych przed gmachem administracji prezydenta Władimira Putina w Moskwie, wzięły udział setki osób.

Rosyjska straż graniczna zatrzymała na Morzu Japońskim dwa północnokoreańskie statki. Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała, że zajmowały się one kłusownictwem na rosyjskich wodach terytorialnych. Opublikowała też nagranie pokazujące akcję.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson odwiedził w środę jeden z londyńskich szpitali. W pewnym momencie podszedł do niego rozgoryczony ojciec leżącej w nim nowo narodzonej dziewczynki, który zarzucił mu, że publiczna służba zdrowia jest w stanie zapaści, a on sam przyjechał robić sobie kampanię.

Parlament Indonezji podniósł minimalny wiek zawierania małżeństw przez kobiety do 19 lat - poinformowała agencja dpa. Decyzja ta ma pomóc w walce z powszechnym w tym kraju zjawiskiem zmuszania dziewczynek do zawierania związków małżeńskich.

Porozumienie Unii Europejskiej z Wielką Brytanią wciąż jest możliwe - mówił w Parlamencie Europejskim szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, zaznaczając że wciąż potrzeba propozycji dotyczących uniknięcia twardej granicy między Irlandią a Irlandią Północną. Juncker dodał, że na razie nie ma postępu w rozmowach. - Perspektywa braku porozumienia wciąż istnieje. Taka sytuacja nigdy nie będzie wyborem Unii Europejskiej - podkreślił.

W kompleksie hotelowym Berjaya na popularnej wśród turystów malezyjskiej wyspie Tioman, leżącej przy wschodnim wybrzeżu Malezji kontynentalnej, w środę nad ranem wybuchł pożar. Spłonęły dwa domki i jedna z restauracji. Nikt nie odniósł obrażeń, jednak ze względu na pożar ewakuowano ponad 30 polskich turystów.

Samochód osobowy wjechał do holu głównego budynku luksusowego wieżowca Trump Plaza w New Rochelle w stanie Nowy Jork. Dwóch przechodniów i kierowca auta zostali lekko ranni.