Zatańczył z tajemniczą blondynką i przepadł. Prokuratura analizuje sprawę zaginięcia Michała Karasia

Autor:
ms/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Bieliniec (woj. podkarpackie)
Bieliniec (woj. podkarpackie)
wideo 2/7
Bieliniec (woj. podkarpackie)

Śledczy wracają do sprawy zaginionego Michała Karasia z Bielińca (woj. podkarpackie). Rodzina uważa, że chłopak mógł zostać zamordowany. O swoich podejrzeniach powiadomiła prokuraturę w Tarnobrzegu oraz prokuratora generalnego. 16-letni Michał zaginął w 2000 roku. Pojechał z kolegami na dyskotekę, a ślad po nim zaginął. Do dzisiaj nie wiadomo, co się z nim stało, nie znaleziono też jego ciała.

Sprawę zaginięcia Michała Karasia opisaliśmy szeroko w portalu tvn24.pl na początku września. Chłopak mieszkał w rodzeństwem i sparaliżowanym ojcem w Bielińcu, małej wiosce na Podkarpaciu. W sobotę 19 sierpnia 2000 roku wyjechał rowerami z grupą kolegów na dyskotekę do oddalonej o cztery kilometry miejscowości Bieliny. Tam - według ustaleń policji - tańczył z blondynką, z którą miał później wsiąść do samochodu. Policja brała też pod uwagę wersję, że "został wciągnięty" do auta, bo tak relacjonowali świadkowie. Następnie pojazd miał odjechać w nieznanym kierunku.

Policja, która prowadziła poszukiwania Michała o czynnościach podjętych w sprawie jego zaginięcia informuje lakonicznie. Sierżant sztabowa Katarzyna Pracało, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nisku przekazała nam, że w sprawie "zostało przesłuchanych oraz rozpytanych szereg osób, otrzymane treści zostały poddane analizie i zweryfikowane".

Do dzisiaj nie udało się ustalić, co stało się z zaginionym. Mundurowi nigdy nie ustalili też tożsamości młodej kobiety, z którą miał tańczyć feralnego wieczoru ani koloru i marki auta, do którego miał wsiąść. Nie wiemy też, kto kierował pojazdem, ile osób w nim siedziało ani w jakim kierunku odjechał.

Czytaj też: Zatańczył z tajemniczą blondynką i przepadł. "Ona jest kluczem do rozwiązania tej zagadki"

Michał Karaś Archiwum rodzinne

"Chcemy wyjaśnić, co stało się z naszym Michałem"

Rodzeństwo Michała uważa, że chłopak mógł paść ofiarą przestępstwa. O swoich podejrzeniach w połowie września powiadomili Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu oraz prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę, apelując o przeanalizowanie sprawy.

- Uważamy, że Michał mógł zostać zamordowany - mówi nam Bożena Martyna, siostra zaginionego. I dodaje: - Michał był osobą odpowiedzialną, nie sprawiał problemów wychowawczych. Opiekował się chorym tatą, pomagał w gospodarstwie. Nigdy wcześniej nie zdarzało się, aby nie wrócił na noc do domu.

Dodaje, że Michał - wychodząc z domu na dyskotekę - nie zabrał żadnych osobistych rzeczy, miał przy sobie tylko niewielką kwotę pieniędzy, którą na imprezę dostał od ojca. W domu zostawił też dokumenty - paszport i legitymację szkolną. Bliscy wykluczają więc ucieczkę chłopaka z domu. Pod uwagę nigdy nie brali także samobójstwa. - W domu było ciężko, ale byliśmy zżyci, zauważyłabym, gdyby z Michałem było coś nie tak - podkreśla.

I dodaje: - Poszukiwania, które prowadziliśmy na własną rękę nie przyniosły żadnego rezultatu. Nie trafiliśmy na ani jeden ślad Michała. Podczas rozmów z kolegami, którzy byli z bratem tego wieczoru na dyskotece dało się wyczuć, że czegoś się obawiają, byli mało rozmowni, jakby czegoś się bali. Rower Michała znaleźliśmy koło dyskoteki, w miejscu, gdzie go zostawił. Nie jest tajemnicą, kto prowadził dyskotekę i jakie zbierało się tam towarzystwo. Uważamy, że ktoś mógł pozbawić Michała życia, a ciało ukryć.

Właścicielem dyskoteki, w której ostatniego dnia bawił się Michał, był wówczas mężczyzna skazany później na 13 lat więzienia między innymi za kierowanie gangiem. W 2000 roku został przesłuchany przez policję w sprawie zaginięcia 16-latka. Mundurowi uznali, że nie ma związku z tą sprawą.

W tym budynku w 2000 roku mieściła się dyskoteka Babilon, na której Michał był widziany po raz ostatni Google Street View

Zawiadomienie do prokuratury. Śledczy sprawdzają

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, które rodzina Michała złożyła do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, zostało skierowane do rozpatrzenia przez Prokuraturę Rejonową w Nisku.

- Analizujemy treść tego zawiadomienia. Staramy się uzyskać materiały z policji dotyczące sprawy poszukiwawczej, będziemy je analizować pod kątem tego, czy w tej sprawie zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa - informuje nas Piotr Walkowicz, szef Prokuratury Rejonowej w Nisku.

Czytaj też: Ania zaginęła 28 lat temu. Policja sprawdziła nowy trop. "Znaleziono kilkadziesiąt drobnych kostek"

Prokuratura będzie sprawdzać, czy doszło do przestępstwa, a jeśli tak, to do jakiego. - Mamy zawiadomienie, z którego wynika, że zdaniem pokrzywdzonych doszło do przestępstwa zabójstwa, ale chcemy dokonać niezbędnych sprawdzeń w tym zakresie - powiedział nam szef niżańskiej prokuratury rejonowej.

Dodał, że wszelkie dalsze czynności będą uzależnione od analizy materiałów i poczynionych na tej podstawie ustaleń. Prokuratura ma 30 dni od wpłynięcia zawiadomienia na podjęcie decyzji o wszczęciu (lub nie) postępowania.

Wiceminister sprawiedliwości: zgłosiły się nowe osoby z informacjami w sprawie

Zawiadomienie analizuje także Prokuratura Krajowa, która również została poinformowana przez rodzinę Michała Karasia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Czytaj też: W 2011 roku wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Policja szuka Sabiny Konradt i apeluje o pomoc

Jak zapewnia w rozmowie z tvn24.pl Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, Prokuratura Krajowa "zajmuje się sprawą" i "ściąga zebrane materiały", które będą "badane i analizowane".

Jak twierdzi, po tym, kiedy sprawa zaginięcia Michała Karasia w ostatnim czasie ponownie nabrała medialnego rozgłosu, do jego biura poselskiego w Rzeszowie "zgłosiły się osoby z informacjami w tej sprawie". - Chcą zeznawać, podawać fakty i okoliczności - mówi nam Warchoł.

- Nowe informacje są w tej sprawie bardzo cenne i istotne, dlatego chciałbym za państwa pośrednictwem zaapelować do wszystkich, którzy mogą cokolwiek wiedzieć, żeby się zgłaszali - mówi.

Czytaj też: Trzech zatrzymanych w sprawie śmierci 17-letniego Fabiana Zydora

Progresja wiekowa i apel policji

Kilka lat temu policja opublikowała postarzone zdjęcie Michała, to tak zwana progresja wiekowa - tak chłopak, dziś już dorosły mężczyzna, może aktualnie wyglądać. Jeśli Michał żyje, dzisiaj ma 39 lat.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat zaginionego. Można przyjść osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Nisku lub zadzwonić pod numer telefonu 47 826 33 10.

Czytaj też: "Milczałem. Wszyscy milczeliśmy". Były milicjant i tajemnica trzech śmierci w Bieszczadach

Poszukiwania mężczyzny prowadzi także Fundacja ITAKA, tam również można przekazywać informacje na jego temat.

Zarówno policja, jak i Fundacja ITAKA gwarantują informatorom anonimowość.

Policja wykonała progresję wiekową Michała Karasia. Jeśli żyje, mężczyzna ma dzisiaj 39 latPolicja
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum rodzinne

Pozostałe wiadomości

Polscy przewoźnicy musieli się dostosowywać do przepisów panujących w Unii Europejskiej, a ukraiński przewoźnik ich spełniać nie musi - mówił w "Faktach po Faktach" Dominik Mateńko, przewoźnik uczestniczący w blokadzie na granicy z Ukrainą. - To jest dziedzictwo rządów PiS-owskich i symbol tego, jak oni traktowali polską politykę wschodnią - komentował protest tirowców Paweł Kowal (KO), szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Trwa protest przewoźników przy granicy z Ukrainą. Paweł Kowal: to symbol tego, jak PiS traktował politykę wschodnią

Trwa protest przewoźników przy granicy z Ukrainą. Paweł Kowal: to symbol tego, jak PiS traktował politykę wschodnią

Autor:
momo//mrz
Źródło:
TVN24

W sobotę po południu w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie przedłużające zerowy VAT na żywność na kolejne trzy miesiące. "Tak wygląda skuteczna i ambitna polityka" - skomentował premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. - Jakże się cieszę. Tak długo nas przekonywaliście, że nie da się z tym VAT-em na żywność. Teraz się okazuje, że jednak się da - powiedział Szymon Hołownia, marszałek Sejmu, komentując kilka dni temu zapowiedź wprowadzenia nowych przepisów.

Minister finansów na dwa tygodnie podpisał rozporządzenie o zerowym VAT na żywność

Minister finansów na dwa tygodnie podpisał rozporządzenie o zerowym VAT na żywność

Autor:
momo//mrz
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Pogoda na dziś. W niedzielę 10.12 popada śnieg, śnieg z marznącym deszczem oraz sam deszcz. Warunki na drogach okażą się trudne, będzie ślisko. Aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Pogoda na dziś - niedziela, 10.12. Wędrówka strefy opadów i niekorzystny biomet

Pogoda na dziś - niedziela, 10.12. Wędrówka strefy opadów i niekorzystny biomet

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl

Piotr Woźniak, były minister gospodarki, były prezes PGNiG, w "Faktach po Faktach" komentował opinię ABW w sprawie budowy przez spółkę Orlen Synthos Green Energy tak zwanych małych reaktorów jądrowych. - Decyzja dla Polski, na szczęście, będzie zależała od kogoś innego - dodał.

Piotr Woźniak: jak się jedna grupa dyletantów spiera z drugą grupą dyletantów, to lepiej wyjść z sali

Piotr Woźniak: jak się jedna grupa dyletantów spiera z drugą grupą dyletantów, to lepiej wyjść z sali

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24

Europejskie Nagrody Filmowe 2023 rozdane. W najważniejszej kategorii Europejski Film doceniono "Anatomię upadku". Jego twórczyni Justine Triet nagrodzona również została za reżyserię i scenariusz. Nagrodę Europejska Aktorka otrzymała Sandra Hüller za główną rolę w filmie Triet. To kolejny wielki wieczór dla tego filmu.

Europejskie Nagrody Filmowe 2023. "Anatomia upadku" Justine Triet wielkim zwycięzcą

Europejskie Nagrody Filmowe 2023. "Anatomia upadku" Justine Triet wielkim zwycięzcą

Autor:
Tomasz-Marcin
Wrona
Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda w sobotę od godziny 9 szusował na nartach na dopiero otwartym wyciągu Czorsztyn-Ski (woj. małopolskie). - Obstawa co najmniej trzy auta, plus karetka i goprowcy w pogotowiu - przekazali nam na Kontakt 24 internauci. Obecność głowy państwa na stoku potwierdziła nam recepcjonistka hotelu w Czorsztynie.

Prezydent Andrzej Duda na nartach w Kluszkowcach

Prezydent Andrzej Duda na nartach w Kluszkowcach

Autor:
mag/tok
Źródło:
tvn24.pl

Odpady z Nitro-Chemu jak leżały na nielegalnych składowiskach, tak leżą - mówił na antenie TVN24 Filip Folczak, współautor reportażu "Wody Czerwone. Ile znaczą słowa Jacka Sasina?". - Te odpady nie muszą wybuchać, nie muszą płonąć. Po prostu one oddziałują każdego dnia na życie i zdrowie ludzi - dodał.

"Stanowią śmiertelne zagrożenie", "trafiają w ręce gangsterów, którzy zarabiają na tym miliony złotych"

"Stanowią śmiertelne zagrożenie", "trafiają w ręce gangsterów, którzy zarabiają na tym miliony złotych"

Autor:
ks//mrz
Źródło:
TVN24

Samochody osobowe paraliżowały ruch przy dworcu w Zakopanem. Wezwany na interwencję strażnik miejski poinformował kierowców, żeby poczekali na kontrolę. Jeden nie posłuchał i odjechał. Strażnik chciał go zatrzymać, został staranowany. Kierowcy groziło najwyżej 500 złotych mandatu, teraz może nawet trafić do więzienia. Nagranie ze zdarzenia opublikował "Tygodnik Podhalański".

Strażnik próbował zatrzymać auto, został staranowany. Nagranie

Strażnik próbował zatrzymać auto, został staranowany. Nagranie

Autor:
mag/tok
Źródło:
tvn24.pl
Żubrów coraz więcej. Wyrządzają szkody. Kto i dlaczego chciałby do nich strzelać?

Żubrów coraz więcej. Wyrządzają szkody. Kto i dlaczego chciałby do nich strzelać?

Tomasz
Słomczyński
Autor:
Tomasz
Słomczyński
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Nowe ustalenia w sprawie odkrycia w siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie komputerów wykorzystywanych przy transakcjach kryptowalutami. Jak ustaliliśmy, policjanci na zlecenie prokuratury dokonali przeszukań w mieszkaniach dwóch byłych pracowników firmy odpowiadającej za serwis techniczny budynku sądu. W wyniku działań mundurowych zabezpieczono "urządzenia elektroniczne". 

Kopalnia kryptowalut odkryta w budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Policjanci w mieszkaniach pracowników

Kopalnia kryptowalut odkryta w budynku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Policjanci w mieszkaniach pracowników

Autor:
Artur
Węgrzynowicz

W Poznaniu studenci okupują odebrany im akademik. Budynek jest w złym stanie. Studenci obawiają się, że Uniwersytet im. Mickiewicza go sprzeda. Studenci chcą wrócić do akademika po pilnym remoncie. Skarżą się, że nie stać ich na wynajmowanie kwater na mieście.

Studenci z Poznania walczą o akademik. "Każdy z nas się poczuł wyrzucony z własnego domu"

Studenci z Poznania walczą o akademik. "Każdy z nas się poczuł wyrzucony z własnego domu"

Źródło:
Fakty TVN

Obowiązujące od piątku ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę w stolicy Holandii doprowadziło do tworzenia się dużych korków i irytacji kierowców, napisał dziennik "De Telegraaf". "Wyprzedzają nas nawet rowery i to nie tylko elektryczne" – narzekał jeden z nich.

Ograniczyli prędkość w europejskiej stolicy do 30 km/h. "To szaleństwo"

Ograniczyli prędkość w europejskiej stolicy do 30 km/h. "To szaleństwo"

Autor:
JW
Źródło:
PAP

Pracownik ochrony znalazł nad jeziorem w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) nieprzytomną kobietę. Miała poważne obrażenia twarzy i była wychłodzona, trafiła do szpitala. Tego samego dnia policjanci zatrzymali jej znajomego. Jeszcze nikt nie usłyszał w tej sprawie zarzutów.

Pobita do nieprzytomności kobieta leżała nad jeziorem. Zatrzymali mężczyznę

Pobita do nieprzytomności kobieta leżała nad jeziorem. Zatrzymali mężczyznę

Autor:
mag/tok
Źródło:
tvn24.pl

47-letnia nauczycielka z przedszkola w Choceniu (woj. kujawsko-pomorskie) została zamordowana. Do zbrodni doszło na jednym z włocławskich osiedli. Podejrzany 26-letni syn kobiety przyznał się do winy. Prokuratura złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Teraz grozi mu dożywocie.

Nie żyje 47-letnia nauczycielka, została zamordowana. Podejrzany jest jej 26-letni syn

Nie żyje 47-letnia nauczycielka, została zamordowana. Podejrzany jest jej 26-letni syn

Autor:
ng/tok
Źródło:
PAP

Donald Tusk bez wątpienia podzielił się władzą i to było wczoraj widać - tak Arleta Zalewska z "Faktów" TVN oceniła piątkowe spotkanie lidera Koalicji Obywatelskiej z przyszłymi ministrami. - Są ciekawe nazwiska w rządzie Tuska. Takie, które mają przyciągać uwagę - mówił dziennikarz Radia Nowy Świat Klaudiusz Slezak.

"Autorski pomysł Donalda Tuska" i resortowy "gorący kartofel". Dziennikarze o nowym rządzie

"Autorski pomysł Donalda Tuska" i resortowy "gorący kartofel". Dziennikarze o nowym rządzie

Autor:
ads/dap
Źródło:
TVN24

Sześć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło w sobotnie popołudnie do szpitala po wypadku busa, który dachował na drodze ekspresowej S7 koło Waplewa (województwo warmińsko-mazurskie) - podała straż pożarna. Wśród poszkodowanych jest dwoje dzieci.

Wypadek na S7. Dachował bus, sześć osób w szpitalu

Wypadek na S7. Dachował bus, sześć osób w szpitalu

Autor:
ks
Źródło:
PAP

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Miejscami prognozowany jest kilkunastostopniowy mróz. Możliwe są też opady marznące i roztopy. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Mróz, gołoledź i roztopy. Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Mróz, gołoledź i roztopy. Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Autor:
jdw,ps,anw
Źródło:
IMGW

Sąd Najwyższy uznał, że kara finansowa wymierzona adwokatowi, który przez prawie trzy lata wprowadzał w błąd swoją klientkę, jest słuszna. Jednak oddalił kasację złożoną przez pokrzywdzoną, która dowodziła, że nałożona na mecenasa kara jest rażąco niewspółmierna - informuje serwis Prawo.pl.

Adwokat oszukiwał klientkę. Sąd Najwyższy go ukarał

Adwokat oszukiwał klientkę. Sąd Najwyższy go ukarał

Autor:
JW/ams
Źródło:
PAP

W wodzie przy tawernie w Gdyni Orłowie w sobotę rano znaleziono dryfujące zwłoki kobiety w wieku około 50-60 lat. Jak przekazała prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, na razie nie stwierdzono udziału osób trzecich w zdarzeniu.

Zwłoki kobiety na plaży. Ciało dryfowało w wodzie

Zwłoki kobiety na plaży. Ciało dryfowało w wodzie

Aktualizacja:
Autor:
ng/tok
Źródło:
PAP

Prezydencka minister Małgorzata Paprocka zapewniła, że "nie będzie na pewno żadnego opóźnienia" w sprawie powołania nowego rządu. Powiedziała, że "środa przed południem to możliwy termin" zaprzysiężenia.

"Możliwy termin" powołania nowego rządu. "Pan prezydent nie będzie zwlekał"

"Możliwy termin" powołania nowego rządu. "Pan prezydent nie będzie zwlekał"

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP

Ryan O'Neal, aktor znany między innymi z roli w filmie "Love Story", nie żyje - poinformował jego syn Patrick O'Neal. Ryan O'Neal miał 82 lata.

Ryan O'Neal nie żyje

Ryan O'Neal nie żyje

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP, Reuters

Republikański senator wezwał amerykański rząd do wszczęcia śledztwa, które zbadałoby wpływ importu chińskiego czosnku na bezpieczeństwo narodowe. Republikański senator Rick Scott napisał do sekretarza handlu, twierdząc, że chiński czosnek jest niebezpieczny, powołując się na niehigieniczne metody produkcji.

Amerykański senator: chiński czosnek stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego

Amerykański senator: chiński czosnek stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego

Autor:
JW/ams
Źródło:
BBC

Dziennikarze tvn24.pl Justyna Suchecka-Jadczak oraz Piotr Szostak - autorzy cyklu tekstów "Willa Plus" - zostali laureatami Nagrody Specjalną Konkursu Reporterskiego imienia Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika. W zakończonym konkursie przyznano również nagrody w kategoriach: Reportaż, News, Relacja reporterska, Operatorskie oko oraz Montaż/Grafika. Przypominamy finałowe i nagrodzone materiały.

Justyna Suchecka-Jadczak i Piotr Szostak z Nagrodą Specjalną w Konkursie Reporterskim im. Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika

Justyna Suchecka-Jadczak i Piotr Szostak z Nagrodą Specjalną w Konkursie Reporterskim im. Marcina Pawłowskiego i Dariusza Kmiecika

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl

Ewa Kulik-Bielińska, dyrektorka Fundacji Batorego, została w sobotę laureatką Nagrody Obywatelskiej imienia Henryka Wujca. - Jest rzeczniczką i obrończynią organizacji społecznych w Polsce i Europie, działa na rzecz dobrego prawa dla działalności społecznej i obywatelskiej - brzmi część wygłoszonej na jej cześć laudacji. Wyróżnienie zostało wręczone podczas finału 23. edycji Festiwalu Filmowego WATCH DOCS.

Ewa Kulik-Bielińska laureatką Nagrody Obywatelskiej imienia Henryka Wujca

Ewa Kulik-Bielińska laureatką Nagrody Obywatelskiej imienia Henryka Wujca

Autor:
ks//mrz
Źródło:
tvn24.pl

Fala upałów nawiedziła australijski stan Nowa Południowa Walia. Temperatura przekroczyła tam 43 stopnie. Ponadto wybuchło tam 71 pożarów traw i buszu.

Ekstremalne upały, burze i ulewy. Pogoda w Australii jest jakby "na sterydach"

Ekstremalne upały, burze i ulewy. Pogoda w Australii jest jakby "na sterydach"

Aktualizacja:
Autor:
map
Źródło:
Reuters, ABC, Sydney Morning Herald

"Weekend cudów", czyli finał Szlachetnej Paczki, już za tydzień. By doświadczyło ich jak najwięcej osób, wciąż potrzeba chętnych do pomocy. Najwięcej Rodzin czeka na darczyńców w województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim.

"Weekend cudów" już wkrótce. Setki rodzin wciąż czekają na darczyńców. "To są rzeczy, które zmieniają ludziom życie"

"Weekend cudów" już wkrótce. Setki rodzin wciąż czekają na darczyńców. "To są rzeczy, które zmieniają ludziom życie"

Autor:
momo//mrz
Źródło:
TVN24
Messi wplątany w wojnę Izraela z Palestyną. "Spalcie jego koszulki"

Messi wplątany w wojnę Izraela z Palestyną. "Spalcie jego koszulki"

Michał
Banasiak
Autor:
Michał
Banasiak
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę już po raz dziesiąty organizuje akcję "List od Mikołaja". Do 13 grudnia można zamówić wyjątkowy, spersonalizowany list od Mikołaja dla dziecka, nastolatka albo osoby dorosłej. Pięknie zaprojektowany, pełen osobistych szczegółów i ciepłych słów list zostanie dostarczony pod wskazany adres przed Wigilią. Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na działania Fundacji. 

Ostatnie dni akcji charytatywnej "List do Mikołaja". "Może być doskonałą okazją, żeby wyrazić miłość i troskę"

Ostatnie dni akcji charytatywnej "List do Mikołaja". "Może być doskonałą okazją, żeby wyrazić miłość i troskę"

Autor:
momo/ft
Źródło:
tvn24.pl

Co obejrzeć na małym i dużym ekranie? W "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg w każdą sobotę, opowiada w TVN24 o najciekawszych wydarzeniach i premierach ze świata filmów, seriali i muzyki.

Najciekawsze nowości na dużym i małym ekranie. Co warto obejrzeć? "Kadr na kino" w TVN24

Najciekawsze nowości na dużym i małym ekranie. Co warto obejrzeć? "Kadr na kino" w TVN24

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl

Śmierć wybitnego amerykańskiego polityka, sekretarza stanu, czyli ministra spraw zagranicznych i doradcy prezydenta Nixona do spraw bezpieczeństwa Henry Kissingera, wywołała lawinę nekrologów i komentarzy. Były zdawkowe i poważne. Mądre i głupie. Samodzielne i powtarzające cudze myśli. W tych publikowanych w polskiej prasie uderzał ton specyficznego zarozumialstwa.

Sztuka rozmowy

Sztuka rozmowy

Autor:
Maciej
Wierzyński
Źródło:
tvn24.pl