Piaskarka przewróciła się i uderzyła w drzewo

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Wólka Orchowska: przewróciła się piaskarkaOSP Bielsko
wideo 2/7
OSP BielskoWólka Orchowska: przewróciła się piaskarka

O dużym szczęściu może mówić kierowca piaskarki z pługiem, która na oblodzonej drodze wypadła z drogi, uderzyła w drzewo i przewróciła się na bok. Choć samochód został poważnie uszkodzony, mężczyzna o własnych siłach zdołał go opuścić jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Do wypadku piaskarki z pługiem śnieżnym doszło około godziny 7 w Wólce Orchowskiej na drodze powiatowej nr 3030 prowadzącej z Orchowa do Bielska.

- Kierujący pojazdem marki Iveco, jadąc w kierunku Bielska na oblodzonej drodze, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego zjechał z drogi, uderzył w drzewo i pojazd się przewrócił – mówi Marlena Kukawka, oficer prasowy słupeckiej policji.

Ładunek wysypał się na jezdnięOSP Gębice

Droga była zablokowana

Choć w wyniku wypadku samochód został poważnie zniszczony, kierowca zdołał go opuścić o własnych siłach. Jak informują strażacy z OSP Bielsko, mężczyzna doznał urazu głowy. Został zabrany karetką do szpitala.

- Mężczyzna był trzeźwy – podaje Kukawka.

Do wypadku doszło około godziny 7OSP Gębice

W wyniku wypadku droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

Przewróconą ciężarówkę trzeba było usunąć z jezdni, sprzątnąć piasek, który z niej się wysypał. Zabezpieczono też drzewo, którego korzenie zostały naruszone w wyniku uderzenia w nie ciężarówki.

Pojazd w wyniku wypadku przewrócił sięOSP Gębice

Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych ze Słupcy i Mogilna, a także strażacy ochotnicy z OSP Bielsko, OSP Orchowo i OSP Gębice. Z powodu niskich temperatur i przedłużającej się akcji na miejscu pojawił się też samochód z ciepłą kawą i herbatą.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: OSP Gębice