TVN24 | Poznań

Poznań: nie było w pobliżu karetki, do pacjenta z udarem wysłano śmigłowiec

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Poznań: Start śmigłowca LPR na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej
Poznań: Start śmigłowca LPR na osiedlu Bohaterów II Wojny ŚwiatowejKontakt 24/ Mirosław
wideo 2/7
Kontakt 24/ Mirosław Poznań: Start śmigłowca LPR na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej

Na jednym z osiedli na poznańskich Ratajach lądował w poniedziałek śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyleciał do mężczyzny z podejrzeniem - jak się okazało, potwierdzonym - udaru. Liczyła się każda minuta, a w pobliżu nie było żadnej wolnej karetki.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował w poniedziałek na osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu. Nagranie pokazujące maszynę odlatującą spod bloku otrzymaliśmy na Kontakt24. - Dostaliśmy informację, że karetka nie może dojechać do chorego, dlatego wysłano śmigłowiec LPR. Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca - tłumaczył TVN24 Michał Kucierski, oficer prasowy poznańskiej straży pożarnej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Wezwanie dotyczyło pacjenta z udarem. W takim przypadku liczy się każda minuta. Stąd zdecydowano o wysłaniu na miejsce śmigłowca.

Do podobnej sytuacji doszło w poniedziałek w Warszawie. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował na placu Bankowym. Pomocy medycznej potrzebował pracownik jednego z pobliskich urzędów.

Trwa protest ratowników

W związku z protestem ratowników medycznych w poniedziałek w Poznaniu i Wielkopolsce wyjechało 18 z 26 karetek, przy czym w pięciu z nich dyżur pełnili ratownicy ze straży pożarnej. We wtorek załóg jest jeszcze mniej - jeździ 14 karetek, z czego pięć obsługują strażacy.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Mirosław/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości