Złodziej wszedł razem z drzwiami. Uciekł, gdy zobaczył jednego z domowników

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Poznań, Marszałkowska. Złodziej wszedł razem z drzwiami
Poznań, Marszałkowska. Złodziej wszedł razem z drzwiamiStowarzyszenie Mieszkańców Abisynia
wideo 2/6
Stowarzyszenie Mieszkańców AbisyniaPoznań, Marszałkowska. Złodziej wszedł razem z drzwiami

W środę przed południem w Poznaniu mężczyzna wyważył drzwi na tarasie jednego z domów, po czym pobiegł na piętro. Gdy zorientował się, że w domu są mieszkańcy, spłoszony uciekł. Sprawą zajmuje się policja.

Do włamania doszło w środę przed południem przy ul. Marszałkowskiej na poznańskim Grunwaldzie. Zakapturzony mężczyzna wyważył drzwi od tarasu w taki sposób, że wpadły one do środka razem z futryną. "Włamywacz nie ruszył laptopa stojącego na stole na parterze (elektronikę trudno sprzedać a łatwo namierzyć) tylko od razu ruszył na piętro w poszukiwaniu pieniędzy i biżuterii" - opisuje Stowarzyszenie Mieszkańców Abisynia.

"Nasz sąsiad przepłoszył złodzieja"

Tam natknął się na mieszkańca domu, którego się nie spodziewał w środku. "Nasz sąsiad przepłoszył złodzieja, który jak widać włamał się 'na rympał', sądząc że nikogo nie ma w domu" - czytamy.

Mężczyzna był zakapturzony, średniej budowy ciała i wzrostu. Miał uciec w kierunku garaży przy ulicy Cześnikowskiej.

Wszystko nagrała kamera

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, która zdjęła odciski palców oraz inne ślady na miejscu zdarzenia, a także zabezpieczyła monitoring z sąsiedniej posesji, na którym widać włamywacza.

Mieszkańcy ostrzegają się wzajemnie przed złodziejami, którzy grasują po osiedlu. "Uważajcie i pilnujcie swoich nieruchomości. Tym bardziej, że w zeszłym tygodniu po Podkomorskiej kręciła się starsza kobieta w zielonej kurtce, która wchodziła na posesję i oglądała od strony ogrodu jak wyglądają drzwi tarasowe. Ewidentnie wyglądało to na zwiad przed włamem" - napisało Stowarzyszenie Mieszkańców Abisynia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Stowarzyszenie Mieszkańców Abisynia

Pozostałe wiadomości