TVN24 | Poznań

Pijana 15-latka leżała na pomoście, miała prawie pięć promili. Jest w stanie ciężkim, nie oddycha samodzielnie

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Szpital poinformował o stanie zdrowia 15-latki
Szpital poinformował o stanie zdrowia 15-latkiTVN24
wideo 2/6
TVN24Rzecznik szpitala w Ostrowie Wielkopolskim Adam Stangert o stanie 15-latki

Prawie pięć promili alkoholu w organizmie miała 15-latka, którą nieprzytomną znaleziono na pomoście w Ostrowie Wielkopolskim. Dziewczyna trafiła do tamtejszego szpitala. Jej stan jest określany jako ciężki, jest wentylowana mechanicznie.

Policja interweniowała w poniedziałek w sprawie nieprzytomnej nastolatki, która leżała na pomoście nad zalewem Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Zgłoszenie wpłynęło około godziny 20. - Zastaliśmy nieprzytomną kobietę, od której była wyczuwalna woń alkoholu. W trakcie czynności ustalono, że dziewczyna ma 15 lat. Udało się ustalić jej tożsamość oraz zawiadomić jej opiekunów - poinformowała Ewa Golińska-Jurasz z biura prasowego policji w Ostrowie Wielkopolskim.

NOWE INFORMACJE W SPRAWIE 15-LATKI.

"W organizmie miała prawie pięć promili alkoholu"

Na miejsce wezwano pogotowie, które przetransportowało poszkodowaną do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Czytaj też: 13-latka spadła z 10-metrowego urwiska. Była pijana

Lokalne media informowały, że dziewczyna miała prawie pięć promili alkoholu w organizmie. Około godziny 13 informacje te potwierdziła wielkopolska policja. "Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego ustalają, z kim była nad Zalewem Piaski Szczygliczka 15-letnia dziewczynka. (…) W organizmie miała prawie pięć promili alkoholu" - przekazano w mediach społecznościowych.

We wtorek po południu szpital, do którego trafiła 15-latka, zorganizował konferencję, na której poinformował o stanie zdrowia dziewczyny. - Stan dziecka jest ciężki. Głównym problemem, przy takim upojeniu alkoholowym, jest depresja układu oddechowego. Jest to na tyle wczesny etap, że ciężko mówić o rokowaniach i dalszym przebiegu - przekazał rzecznik szpitala w Ostrowie Wielkopolskim Adam Stangret. Jak dodał, stężenie alkoholu w organizmie 15-latki powoli spada.

Ewa Golińska-Jurasz z ostrowskiej komendy policji poinformowała natomiast, że sprawa trafi do sądu rodzinnego. 15-latka nie miała wcześniej zatargów z prawem i nie była znana policji. Wciąż jest ustalane, skąd dziewczyna miała alkohol i czy ktoś towarzyszył jej nad zalewem, gdzie została znaleziona.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości