TVN24 | Poznań

15-latka z prawie pięcioma promilami trafiła do szpitala. Zarzut dla sprzedawczyni

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Ostrów Wielkopolski. Policja wie kto sprzedał alkohol małoletnim
Ostrów Wielkopolski. Policja wie kto sprzedał alkohol małoletnimTVN24
wideo 2/10
TVN24Ostrów Wielkopolski. Policja wie kto sprzedał alkohol małoletnim

Jest już przytomna i samodzielnie oddycha. Poprawił się stan zdrowia 15-latki, która miała prawie pięć promili alkoholu w organizmie. Nieprzytomną dziewczynę znaleziono na pomoście w Ostrowie Wielkopolskim. 15-latka trafiła do tamtejszego szpitala. Jeszcze we wtorek dziewczynę trzeba było wentylować mechanicznie, a jej stan określano jako ciężki. Policja ustaliła już sklep i dane sprzedawczyni alkoholu. 48-latka usłyszała zarzut, grozi jej kara grzywny.

Jak podała w mediach społecznościowych wielkopolska policja, 15-latka "w organizmie miała prawie pięć promili alkoholu".

"Jest już przytomna i samodzielnie oddycha"

W środę rano lekarze z ostrowskiego szpitala przekazali, że stan zdrowia 15-latki się poprawił. Jak dowiedział się reporter TVN24, dziewczyna jest już przytomna i samodzielnie oddycha. - Taka poprawa na pewno cieszy lekarzy, którzy jeszcze we wtorek podkreślali, że przy tak dużym upojeniu alkoholowym jednym z układów, który najbardziej cierpi, jest właśnie układ oddechowy. Dlatego dziewczyna musiała być wcześniej wentylowana mechanicznie. Rokowania lekarzy są ostrożne, ale wygląda na to, że po stanie, w jakim się znalazła, w jej organizmie nie będzie trwałych skutków - relacjonuje reporter TVN24 Łukasz Wójcik.

Czytaj też: 13-latka spadła z 10-metrowego urwiska. Była pijana

48-latka usłyszała już zarzut i przyznała się do winy
48-latka usłyszała już zarzut i przyznała się do winyTVN24

Policja ustala, co wydarzyło się na pomoście w Ostrowie Wielkopolskim

Już we wtorek ostrowska policja informowała o tym, że wyjaśnia okoliczności zdarzenia z udziałem 15-latki. Wiadomo, że funkcjonariusze już ustalili tożsamość osób, które przebywały z dziewczyną nad zalewem. - Ostrowscy policjanci ustalili, z kim dokładnie przebywała 15-letnia dziewczyna na terenie zalewu. Była to grupa kilku młodych osób. Zostały one przesłuchane w charakterze świadków. Materiały te zostały przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich - mówi TVN24 Ewa Golińska-Jurasz z biura prasowego policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak dowiedział się reporter TVN24, jedna z tych osób zakupiła wódkę, którą potem wszyscy wspólnie pili. Jak podaje policja, 15-latka nie miała wcześniej zatargów z prawem i nie była znana policji.

Dziewczynę znaleziono na pomościeTVN24

Sprzedawczyni z zarzutami

Policja prowadziła również drugie postępowanie. - Równolegle trwały czynności mające na celu ustalenie, kto dokładnie sprzedał małoletniej osobie alkohol - dodaje Golińska-Jurasz.

Policja ustaliła już sklep i dane sprzedawcy. Podejrzana to 48-latka. - Kobieta sprzedała alkohol osobie małoletniej w poniedziałek. Została ona przesłuchana w charakterze osoby podejrzanej. Został jej przedstawiony zarzut w związku z ustawą o wychowaniu w trzeźwości. 48-letniej kobiecie grozi kara grzywny - mówi Golińska-Jurasz.

Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów, złożyła wyjaśnienia. Postępowanie nadzoruje prokuratura.

Ostrów Wielkopolski. Policja o zarzutach ws. pijanej 15-latki
Ostrów Wielkopolski. Policja o zarzutach ws. pijanej 15-latkiTVN24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości