Uciekał przed policją, "nie trafił" w drogę i uderzył w skarpę

Autor:
FC/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Nowy Tomyśl. Pościg za 40-letnim kierowcą
Nowy Tomyśl. Pościg za 40-letnim kierowcąKPP Nowy Tomyśl
wideo 2/5
KPP Nowy TomyślNowy Tomyśl. Pościg za 40-letnim kierowcą

Nawet pięć lat więzienia grozi kierowcy, który uciekał przed policją w Nowym Tomyślu (Wielkopolska). Pościg zakończył się jego zatrzymaniem po tym, jak próbując skręcić w boczną leśną drogę uderzył w skarpę.

W czwartek policjanci z nowotomyskiej drogówki na ulicy Działkowej zauważyli kierującego citroenem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowili go zatrzymać.

Kierujący, widząc sygnały świetlne i dźwiękowe zatrzymał auto, ale gdy tylko policjant wysiadł z radiowozu, rozpoczął ucieczkę.

Uciekał do momentu aż uderzył w skarpę

- Uciekając przed policjantami, jechał z nadmierną prędkością i stwarzał niebezpieczne sytuacje z innymi uczestnikami ruchu. Podczas manewru skrętu w prawo - na drogę gruntową - kierujący uderzył w skarpę ziemi - informuje sierż. szt. Mariusz Majewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

Ten moment wykorzystali policjanci i po chwili zatrzymali kierowcę, którym okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Nowy Tomyśl.

- Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol, niezwłocznie poddali go badaniu alkomatem. Okazało się, że kierujący ma blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych ustalono, iż mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - podaje Majewski.

Za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu teraz nawet pięć lat więzienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Nowy Tomyśl

Pozostałe wiadomości