Poznań

Poznań

Przeprowadzka poznańskich chemików

Rusza nowy rok akademicki. Wraz z jego rozpoczęciem do nowej siedziby przenoszą się studenci Wydziału Chemii UAM. Zamiast na Grunwaldzie, będą się teraz kształcić na Morasku.

Niechciane dzieci MPK Poznań. Trzy autobusy na sprzedaż

16-letnie MAN i długi neoplan oraz rok młodszy od nich krótki neoplan - te trzy autobusy wystawiło na sprzedaż poznańskie MPK. - Każdy może je kupić, chociaż nie zdarzyło się jeszcze, żeby któryś z naszych starych wozów trafił w ręce kolekcjonera - przyznaje Dariusz Musielski z MPK Poznań.

Pokazywali, jak zrobić sztuczną mgłę

Noc z piątku na sobotę w Poznaniu należała do nauki, którą można było dosłownie zobaczyć i dotknąć. To jedyna noc w roku, kiedy więcej poznaniaków bawi się w budynkach akademickich niż na Starym Rynku.

Mają 60 lat i tańczą taniec brzucha

W sobotę na poznańskim Starym Rynku uroczyście otwarto "Senioralia". Cykl imprez skierowanych do osób starszych potrwa do końca października. Symboliczne klucze do miasta odebrał 92-letni Edmund Rozmiarek.

Odkryli ślad nieistniejącego osiedla

Na poznańskim osiedlu Pod Lipami podczas ocieplania bloków odkryto napis "osiedle Wielkiego Października". To historyczna nazwa winogradzkiego osiedla z wielkiej płyty, którą zmieniono ponad 20 lat temu.

Czołgi z Grecji gwiazdami dnia otwartego w koszarach

Oficjalna prezentacja sprowadzonych do Polski dwóch amerykańskich czołgów: M48 i M60 będzie główną atrakcją sobotniego dnia otwartego koszar w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. W tym roku placówka świętuje dziesięciolecie istnienia.

Co zrobić z 10 milionami? Zadecydują mieszkańcy

Mieszkania dla biednych, nowe ławki czy może Muzeum Enigmy? Mieszkańcy Poznania zdecydują, na co miasto wyda część pieniędzy z przyszłorocznego budżetu. Od soboty będą mogli głosować na projekty zgłoszone w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pomalują schody dopiero wiosną

Schody łączące Górną i Dolną Wildę zostaną pomalowane dopiero wiosną. - Po oględzinach, uznaliśmy, że przed malowaniem potrzebny jest remont. A na to nie mamy pieniędzy – tłumaczy Paweł Głogowski z grupy Ulepsz Poznań.

Wybierają 7 nowych cudów Polski

To już ostatnia szansa, żeby zagłosować na 7 nowych cudów Polski. Na razie w plebiscycie "National Geographic Traveler" zdecydowanym liderem jest poznański Stary Browar, który wyprzedza m.in. Stocznię Gdańską, Muzeum Wsi Mazowieckiej z Sierpca czy Zamek Czocha.

Ostatni weekend "zerówki" i "setki"

W weekend po raz ostatni będzie można przejechać Poznań zabytkowym tramwajem linii 0 i turystycznym autobusem linii 100. "Maltanka" pojeździ jeszcze trzy tygodnie.

Poznań opanują seniorzy

Wykłady, warsztaty, koncerty, festyny i wiele więcej - w sobotę poznańscy seniorzy odbiorą od prezydenta Grobelnego klucze do miasta i będą nim panować przez cały miesiąc. "Senioralia" potrwają do końca października.

Dali gołębiom wolność. Staną przed sądem

12 i 13-latek okazali się złodziejami gołębi pocztowych z Przyłęk (woj. wielkopolskie). W obawie przed konsekwencjami, postanowili je wypuścić. Za włamanie i kradzież odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Kierowca autokaru przeszedł operację. Dzieci wróciły do domu

Kierowca polskiego autokaru, który w nocy ze środy na czwartek zderzył się z polską ciężarówką we wschodnich Niemczech, przeszedł operację - poinformował konsul RP w Berlinie Mariusz Skórko. W wypadku zginęły dwie osoby, a 14 zostało lekko rannych.

"Patrol" w Biedrusku. "Przetrwają tylko najsilniejsi"

Ekstremalny, sześciotygodniowy kurs taktyczno–wytrzymałościowy dla dowódców grup rozpoznawczych Wojsk Lądowych zawitał na poligon w podpoznańskim Biedrusku. Po raz pierwszy kurs w całości prowadzony jest przez żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych z Poznania.