Poznań

Poznań

Złodziej w różowych spodniach. Policja szuka tego mężczyzny

Na początku rozsiadł się na kanapie i oświadczył, że czeka na żonę. Gdy wszyscy zniknęli z pola widzenia, wziął kluczyk do kasetki, zakradł się za biurko i zabrał z warsztatu 1500 złotych. Mężczyzny w różowych spodniach poszukują teraz funkcjonariusze. - Publikujemy jego wizerunek, może to zadziała - mówi rzeczniczka policji

Internauta: padły strzały, wyciągnęli kogoś z opla. Policja: to granaty hukowe, była akcja

Przy al. Niepodległości ostrzelany został opel, z którego służby wyciągnęły jedną osobę - napisał na Kontakt24 internauta. Rzeczniczka CBŚP potwierdza, że w Poznaniu trwa akcja, niektóre zatrzymania są "na ostro", czyli z udziałem antyterrorystów. Ani ona, ani rzecznik poznańskiej policji nie zdradzają szczegółów sprawy. Andrzej Borowiak uspokaja jednocześnie, że to nie strzały słychać na mieście, a granaty hukowe.

Para ukradła suknię ślubną. Dla żartu

Suknię ślubną wartą 2,5 tysiąca złotych ukradli w Ostrowie Wielkopolskim 22-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna. Wpadli. Tłumaczyli, że zrobili to dla żartu.

W politycznym ringu

Prezydent Poznania z obecną władzą otwarcie wojuje i to na kilku frontach - pierwszy w Polsce zablokował apel smoleński, pierwszy ujawnił, ile miasto płaci Kościołowi, na marszach KOD-u krzyczał - precz z kaczyzmem, a do tego wspiera homoseksualistów i stawia się kibolom. Jacek Jaśkowiak twierdzi, że tak widzi wolność i nie boi się konfrontacji, ale nawet jego partyjni koledzy obawiają się, że za tę walkę zapłacą mieszkańcy.

Zabił żonę i teściową. Dożywocie

Norbert J. za zabójstwo żony i teściowej został skazany na dożywocie. Ciała dwóch kobiet znaleziono w listopadzie 2013 roku w domu w Rogoźnie, woj. wielkopolskie. Zabójca sam zgłosił się do szpitala, gdzie powiedział pielęgniarce, że zamordował dwie osoby. Był pod wpływem amfetaminy.

Wybudowali "na lewo" parkingi dla policji. Trzy osoby z zarzutami

Były dyrektor i wicedyrektor poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich oraz szef Zakładu Robót Drogowych usłyszeli zarzuty w sprawie budowy dwóch policyjnych parkingów. Wybudowano je z pieniędzy na inne inwestycje, m.in. rondo Kaponiera. Urzędnicy przyznali się do winy.

"Adam Z. zepchnął Ewę Tylman ze skarpy. Nieprzytomną wrzucił do rzeki". Prokuratura ujawnia

Poznańska prokuratura uważa, że Adam Z. odpowiada za zabójstwo Ewy Tylman. Został on oskarżony o zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Miał zepchnąć dziewczynę ze skarpy, po czym nieprzytomną przeciągnąć na brzeg Warty i wrzucić do rzeki. Godził się tym samym na jej śmierć. - Zebrane w całość dowody układają się w logiczny ciąg - podkreśla Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

U rasowych oceniają wygląd, u dachowców liczą się maniery. Koty rządzą w Poznaniu

Brytyjskie, abisyńskie, bengalskie, norweskie, czy ogromne maine coony - łącznie około 350 kotów zawitało do poznańskiej Areny, aby powalczyć o medale na międzynarodowej wystawie kotów rasowych. Sędziowie oceniają cechy charakterystyczne dla danej rasy, a także indywidualne zachowanie każdego zwierzaka. Co ciekawe, oceniane są także popularne dachowce. W tym wypadku przede wszystkim liczy się dobra kondycja i maniery.

Człowieku, zbadaj sobie cukier. W "słodkim tramwaju"

W sobotę na poznańskie torowiska wyjechał zabytkowy tramwaj z hasłem "Nie daj się cukrzycy". Podczas bezpłatnego przejazdu każdy mógł zbadać poziom cukru we krwi, a także uzyskać od diabetologów porady dotyczące zarówno samej choroby, jak i zdrowego stylu życia. "Słodki tramwaj", jak co roku, poprzedził przypadający na 14 listopada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

Muzycy, kuglarze i drużyna futbolu amerykańskiego. Barwny korowód na Św. Marcinie

11 listopada poznaniacy mają dwa powody do świętowania. Pierwszy to, rzecz jasna, Święto Niepodległości, drugi natomiast to urodziny ulicy Św. Marcin. Nie mogło zabraknąć kolorowego korowodu. Kuglarzom, szczudlarzom, ułanom, czy drużynie futbolu amerykańskiego przewodził na białym koniu Święty Marcin, który po dotarciu przed Zamek otrzymał od prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka klucze do bram miasta.

Zobacz jak mieszkał Mieszko I

Archeolodzy odkopali na poznańskim Ostrowie Tumskim umocnienia z czasów pierwszych Piastów. Dziś powiedzielibyśmy, że Mieszko I mieszkał na osiedlu strzeżonym i z pewnością nie dostałby pozwolenia na budowę swojego palatium. Pobrane próbki mają dać odpowiedź na pytanie, kiedy dokładnie je zbudowano. Na wizualizacjach można już zobaczyć jak wyglądało.

Spróbuj, a się zakochasz. Tak się robi rogale świętomarcińskie

Delikatne ciasto półfrancuskie, na nim lukier i pokruszone orzeszki. W środku - obłędna masa z białego maku, której mało kto może się oprzeć. Od dawna, co roku, 11 listopada rogalami świętomarcińskimi zajadają się Wielkopolanie, a od kilku lat podbijają również serca miłośników słodkości z całej Polski. Nasza kamera gościła w cukierni, gdzie przyjrzeliśmy się procesowi produkcji tego przysmaku.

Ryby w Warcie zabił środek na insekty, wpuszczą milion nowych

Po zatruciu ponad 100 kilometrów Warty, nadszedł czas by ją oczyścić. Mieszkańcy Poznania zbiorą się razem, by wpuścić do niej około miliona ryb. To jeden z elementów programu Pomocy Warcie. W październiku zeszłego roku do rzeki trafił środek do zwalczania much, komarów i karaczanów. Paść mogło nawet ponad 20 ton ryb.

"Kręcił bączki" na boisku, zniszczył murawę

Wjechał na boisko i "kręcił bączki" na trawie. Dzielnicowi z Lipna (woj. wielkopolskie) zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Włoszakowice. Straty po driftingu wyceniono na kwotę kilku tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.