Poznań

Poznań

Wojsko przyznaje: jeden z myśliwców MiG-29 jest uszkodzony. Zaprzecza jednak, by doszło do omyłkowego ostrzelania z 30-milimetrowego działka przez myśliwiec, z którym leciał w parze. Sprawę uszkodzenia myśliwca MiG-29 na poligonie lotniczym Nadarzyce bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

Był zakrwawiony, miał nie wykonywać poleceń i "rzucić się na policjantów". Padły strzały, ranny mężczyzna trafił do szpitala. Miał pięć ran postrzałowych nóg i brzucha. Śledczy badają teraz okoliczności interwencji z Poznania. Jedno śledztwo dotyczy ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy, drugie zmuszania ich do zaniechania czynności służbowych.

Przebudowa ulicy Chrobrego w Gorzowie Wielkopolskim miała się zakończyć jesienią, ale już wiadomo, że nastąpi to jeszcze później. Zaraz po tym jak zerwano asfaltową nawierzchnię, na miejsce wkroczyła grupa archeologów. Odkryli już fundamenty starej słodowni, fragmenty twierdzy obronnej z XVII wieku i warstwy ziemi, które według badaczy świadczą o tym, że ponad cztery tysiące lat temu dokładnie w tym miejscu znajdowała się osada ludzi z epoki kamienia.