TVN24 | Pomorze

Rekordzista Guinnessa zbudował bursztynowy zegar dla WOŚP

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Zegar Ołdziejewskiego wystawiony na aukcji WOŚP
Zegar Ołdziejewskiego wystawiony na aukcji WOŚPtvn24
wideo 2/8
tvn24 ODLICZANIE WOSP

Tomasz Ołdziejewski, bursztynnik z Pomorza, zasłynął budową modelu Titanica z bursztynu, który trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Teraz postanowił przekazać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy kolejne swoje dzieło – bursztynowy zegar.

Ten zegar powstał z kilograma bursztynu, a na mechanizm jest dożywotnia gwarancja. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników w Gdańsku wystawiło mu certyfikat autentyczności.

Tomasz Ołdziejewski obróbką bursztynu zajmuje się od 32 lat. Jak mówi, z tego surowca jest w stanie zrobić wszystko. Udowodnił to budując największego Titanica z bursztynu na świecie, co potwierdza certyfikat Księgi Rekordów Guinnessa.

"Warto pomagać"

- Zawsze nudziło mnie robienie serduszek, krzyżyków, wisiorków. To obecnie jest dla mnie kara, kiedy muszę zrobić coś do sklepu, wolę się bawić – komentował nam Tomasz Ołdziejewski.

Teraz postanowił zbudować zegar, który przekazał na aukcję WOŚP. Oficjalne przekazanie dzieła odbyło się we wtorek po południu, a brał w nim udział, oprócz bursztynnika, Dawid Jastrzębski ze sztabu wolontariatu w Gdańsku oraz Aleksandra Harasiuk z Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników w Gdańsku. - Warto pomagać. Mam nadzieję, że ktoś go kupi – mówi Ołdziejewski.

OGLĄDAJ PROGRAMY TVN24 NA TVN24 GO>>>

Jastrzębski zachęca do licytowania zegara. Obecna cena to ponad trzy tysiące złotych. Szef gdańskiego sztabu przypomina także o innych aukcjach – na przykład trening tenisa z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz czy rejs z oceanografem z Uniwersytetu Gdańskiego.

Wszystkie aukcje możesz śledzić pod adresem aukcje.wosp.org.pl. Zbiórka trwa od 1 grudnia 2020 do 14 lutego 2021 roku.

#WOSPwTVN24. Pokaż, jak grasz z Orkiestrą w Polsce i na świecie

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości