Pościg ulicami Włocławka. Dostał mandaty na ponad 21 tysięcy złotych i 111 punktów karnych dla 32-latka. Nagranie

Autor:
ng/
tam
Źródło:
TVN24
Mandaty na ponad 21 tysięcy złotych i 111 punktów karnych dla pirata drogowego
Mandaty na ponad 21 tysięcy złotych i 111 punktów karnych dla pirata drogowegoKMP Włocławek
wideo 2/5
KMP Włocławek21 tysięcy zł mandatu i 111 punktów karnych dla pirata drogowego

Nie zatrzymał się do kontroli, a podczas ucieczki przed policjantami naruszył szereg przepisów, doprowadził do czterech kolizji, jechał pod prąd i po chodniku. 32-letni kierowca został ukarany po pościgu ulicami Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie). Dostał mandaty w wysokości ponad 21 tysięcy złotych i 111 punktów karnych. Finał pościgu zarejestrowała kamera na mundurze jednego z policjantów.

Policjanci z drogówki, którzy w ostatni czwartek (16 marca) patrolowali ulice Włocławka, po godz. 7 zauważyli kierowcę volkswagena, jadącego bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Co więcej, jego auto nie miało tylnej wycieraczki. Mundurowi postanowili zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe.

- Mężczyzna zignorował jednak polecenia mundurowych i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta, podczas której złamał szereg przepisów. Jazdę zakończył na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Toruńskiej, gdzie wjechał pomiędzy pojazdy oczekujące przed sygnalizatorem na zmianę światła. Podjął następnie ucieczkę pieszo, lecz został szybko zatrzymany przez mundurowych - relacjonuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Ostatni fragment pościgu widać na nagraniu z kamerki nasobnej, którą na swoim mundurze miał jeden z policjantów. - Wyszyńskiego! Uderzył w znaki, kontynuuje. Wyszyńskiego, w stronę Toruńskiej, spowodował kolizję - słyszymy na nagraniu. Później widać, jak funkcjonariusze wybiegają za kierowcą, który porzucił auto i zatrzymują go.

Pościg ulicami WłocławkaKMP Włocławek

Uciekinierem okazał się 32-letni mieszkaniec Włocławka. Był trzeźwy, jednak - jak podaje policja - wstępne sprawdzenie testerem wykazało w jego organizmie obecność amfetaminy.

Uciekał przed policjantami, doprowadził do czterech kolizji. Ukarany mandatami w wysokości 21 tysięcy złotych
Uciekał przed policjantami, doprowadził do czterech kolizji. Ukarany mandatami w wysokości 21 tysięcy złotychTVN24

Mandaty na ponad 21 tysięcy złotych i 111 punktów karnych

- Za złamanie szeregu przepisów drogowych, między innymi spowodowanie czterech kolizji, jazdę pod prąd i po chodniku, mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatami na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Dodatkowo na jego konto wpłynęło 111 punktów karnych - wylicza rzeczniczka włocławskiej policji. I dodaje, że okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Jak mówią funkcjonariusze, punkty karne i tak go obowiązują i zostały przypisane do jego konta.

32-latek, który zlekceważył policyjne sygnały do zatrzymania, a podczas ucieczki ulicami Włocławka naruszył szereg przepisów, już poniósł konsekwencje swojego zachowania. Policjanci ukarali go 111 punktami karnymi i mandatami na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie również za serię kradzieży, a to i tak nie koniec jego przewinień.
21 tysięcy zł mandatu i 111 punktów karnych dla pirata drogowegoKMP Włocławek

- Materiały dotyczące tego wykroczenia trafią do sądu, który może ukarać mężczyznę grzywną nawet do 30 tysięcy złotych. Ponadto policjanci sporządzili też wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, gdyż okazało się, że jego auto nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia - informuje policjantka.

Odpowie też za serię kradzieży sklepowych

32-latek odpowie nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, ale też za inne przestępstwa. Śledczy ustalili bowiem, że od października 2022 roku do lutego bieżącego roku dokonał kilkunastu kradzieży sklepowych we Włocławku. Miał kraść głównie alkohol, papierosy, słodycze i kosmetyki na łączną kwotę ponad 11 tys. zł.

Przestępstw dokonał jako recydywista, dlatego musi liczyć się z karą wieloletniego więzienia. Na razie sąd zdecydował, że 32-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KMP Włocławek

Pozostałe wiadomości