Palił odpadami w piecu. Strażnikom miał tłumaczyć, że "prezes PiS pozwolił wszystkim palić"

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Straż Miejska w Wejherowie: słowa polityków to nie litera  prawa
Straż Miejska w Wejherowie: słowa polityków to nie litera prawatvn24
wideo 2/5
tvn24Straż Miejska w Wejherowie: słowa polityków to nie litera prawa

34-letni mieszkaniec Wejherowa (woj. pomorskie) odmówił przyjęcia mandatu za palenie w piecu odpadami. Jak informują strażnicy miejscy, złapany na gorącym uczynku miał przyznać się do wszystkiego i powiedzieć, że "prezes PiS pozwolił wszystkim palić". Mężczyzna nie przyjął mandatu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Jak poinformowała Straż Miejska w Wejherowie na swojej stronie internetowej, 34-letni mieszkaniec ulicy Strzeleckiej został w sobotę, 15 października około godz. 14 załapany na gorącym uczynku, gdy palił w piecu wiórowymi płytami meblowymi.

Służby wezwali sąsiedzi zaniepokojeni gęstym, czarnym i śmierdzącym dymem.

Straż miejska: powołał się na słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości

Strażnicy zaproponowali mężczyźnie przyjęcie mandatu w wysokości 500 złotych, ale ten odmówił. "Chce iść do sądu. Na pytanie, dlaczego pali odpady w piecu, odpowiedział - Prezes PiS pozwolił wszystkim palić" - informują strażnicy na swojej stronie internetowej.

Na początku września publicznie prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że "trzeba palić wszystkim, no poza oczywiście oponami i tym podobnymi rzeczami (…) Nie jakimiś rzeczami szkodliwymi, co... bo po prostu Polska musi być ogrzana".

04.09.2022 | Rosną ceny energii, KPO nie ma. Kaczyński: "Trzeba w tej chwili palić wszystkim, no poza oczywiście oponami i tym podobnymi rzeczami"
04.09.2022 | Rosną ceny energii, KPO nie ma. Kaczyński: "Trzeba w tej chwili palić wszystkim, no poza oczywiście oponami i tym podobnymi rzeczami"Fakty TVN

Czytaj też: Jurek Owsiak ogłasza cel kolejnego finału i zwraca się do Jarosława Kaczyńskiego. "Proszę do tego nie namawiać!"

- My reagujemy zgodnie z literą prawa. Wypowiedzi polityków nie są źródłami prawa w Polsce. I to co polityk mówi, może sobie tylko pogadać - skwitował Zenon Hinca ze Straży Miejskiej w Wejherowie.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska w Wejherowie

Pozostałe wiadomości