Ekologia

Ekologia

Skażenie rzeki Strzelniczki. Czy ktoś został ukarany?

Prokuratorskie śledztwo, dwa podejrzewane "podmioty", wniosek o ukaranie do sądu grzywną wynoszącą tysiąc złotych i dwa mandaty po pięćset złotych dla pracownika portu lotniczego. To konsekwencje ujawnienia przez nas informacji o skażeniu rzeki Strzelniczka.

Burza znad Niemiec mogła zatopić polskie miasta. "Poważne ostrzeżenie"

Od katastrofy dzielił nas przysłowiowy włos. Miał szerokość trzystu kilometrów. Tyle brakowało, by pustoszący niemieckie wybrzeże sztorm zawitał u polskich wybrzeży i spowodował powódź w Świnoujściu. Kolejnych trzysta kilometrów - i mielibyśmy całe dzielnice Gdańska pod wodą. - Ostatni sztorm na Bałtyku to bardzo poważne ostrzeżenie - mówią polscy naukowcy. I nalegają, żeby władze zaczęły poważnie traktować ich doniesienia o zbliżającym się zagrożeniu.

Ekologia na cmentarzu

Czas wszystkich świętych i zaduszki to moment w roku, kiedy jeździmy na cmentarze i odwiedzamy groby bliskich. Ten szczególny czas w roku to pamięć o tych, którzy odeszli - to zapalanie zniczy i kupowanie kwiatów. Można przeżywać ten czas również bardziej świadomie i z ekologiczną odpowiedzialnością. Aleksandra Kąkol.

"Сміття менше - пам'яті більше". Caritas Polska про те, як розумно вшановувати пам'ять померлих

Поминання близьких у День Всіх Святих має свою темну сторону - сотні тонн сміття лежать на польських кладовищах. У рамках кампанії "Сміття менше - пам'яті більше" Caritas Polska показує, як вшанувати пам’ять померлих, не засмічуючи планету. Тому що це проблема не тільки естетична, але, насамперед, екологічна та етична.