Energetyka

Energetyka

Orlen wyraził wstępną gotowość do zaangażowania się w budowę elektrowni Ostrołęka pod warunkiem wykorzystania technologii opartej na paliwie gazowym. Spółka stawia na rozwój w kierunku źródeł nisko- i zeroemisyjnych.

Rozmowy OPEC w Wiedniu zakończyły się porażką, zapowiadającą koniec sojuszu dyplomatycznego między Arabią Saudyjską a Rosją - poinformowała agencja Bloomberg. W reakcji na to obserwujemy gwałtowną przecenę surowca.

Rada nadzorcza PGE Polskiej Grupy Energetycznej powołała na stanowisko prezesa Wojciecha Dąbrowskiego. Jego kadencja rozpoczęła się w czwartek - poinformowała spółka w komunikacie.

Związkowcy wysypali w poniedziałek węgiel w biurach poselskich przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości na Śląsku. - Przyszliśmy zaprotestować przeciwko polityce rządu, przeciw temu, że tyle ton węgla się sprowadza, nie tylko z Rosji. Polityce samorządów, które eliminują węgiel z życia publicznego - mówił szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek. Jak wyjaśniono, związkowcy oczekują "pilnych działań rządu".