Torowisko tramwajowe skrzyżuje się z kolejowym. "To jedyne takie rozwiązanie w kraju"

Autor:
mm
Źródło:
tvn24.pl
Tory tramwajowe skrzyżują się z linią kolejową
Tory tramwajowe skrzyżują się z linią kolejową
wideo 2/5
Tory tramwajowe skrzyżują się z linią kolejową

Na budowie nowej linii tramwajowej na ul. Legionów w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie) rozpoczął się montaż przejazdu kolejowo-tramwajowego. Torowisko tramwajowe będzie się krzyżowało w tym miejscu z linią tramwajową. To obecnie jedyne takie rozwiązanie w kraju - informuje Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu.

W piątek (26 maja) rozpoczął się montaż przejazdu. To nietypowe rozwiązanie w skali całego kraju, ponieważ linia tramwajowa będzie się krzyżowała w tym miejscu z czynna linią kolejową nr 246 relacji Toruń Wschodni - Olek.

"Na przejeździe tramwajowo-kolejowym nie będzie przerwanego toku kolejowego, szyny kolejowe będą biegły w ciągłości. Za to szyny tramwajowe zostały przerwane na szerokości główki szyny kolejowej" - wyjaśnia Sylwia Derengowska z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

To jedyne takie rozwiązanie w Polsce

Jak tłumaczy, w chwili przejazdu koła tramwaju przetoczą się po szynie kolejowej. Derengowska dodaje, że linia kolejowa nr 246 nie ma sieci trakcyjnej, więc w powietrzu zadanie będzie prostsze.

Przy ul. Legionów w Toruniu tory tramwajowe skrzyżują się z linią kolejowąMZK Toruń
Trwają prace przy układaniu nowego torowiska tramwajowegoMaciej Gozdowski

"Dla linii tramwajowej zostanie wybudowana sieć trakcyjna zasilana napięciem stałym 660V. Na skrzyżowaniu linii tramwajowej z torem planuje się zastosowanie sieci łańcuchowej - będzie to przewód jezdny z liną nośną" - zaznacza Derengowska.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Gozdowski

Pozostałe wiadomości