TVN24 | Pomorze

"Król naszych lasów dostał drugie życie". Myśliwi uratowali jelenia zaplątanego w ogrodzenie

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Szczecin
Konieczne było uśpienie jelenia przed akcją ratunkową
Konieczne było uśpienie jelenia przed akcją ratunkowątvn24
wideo 2/6
tvn24Konieczne było uśpienie jelenia przed akcją ratunkową

Piękny, dorodny byk jelenia był w pułapce. Jego poroże zaplątało się w drut i rozpaczliwe próby uwolnienia się nie przynosiły skutku. Pomogli członkowie lokalnego koła łowieckiego.

Jak informuje Dariusz Tederko, prezes zarządu Koła Łowieckiego "Darzbór" w Szczecinku, do sytuacji doszło 4 marca w okolicy miejscowości Radacz. - Jeden z naszych kolegów podczas leśnego spaceru zauważył zaplątanego jelenia w leśne grodzenie - opowiada.

Natychmiast powiadomiony został leśniczy nadzorujący ten teren – także członek tego samego Koła Łowieckiego. Po konsultacji z łowczym zdecydowali, by byka uwolnić.

– Na miejscu pojawił się Lekarz Weterynarii z Czaplinka, który kilkoma strzałami z broni pneumatycznej uśpił byka przy użyciu specjalnych preparatów – relacjonuje Tederko. Uwolnienie samca jelenia bez uśpienia byłoby dla jego wybawców śmiertelnie niebezpieczne.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Myśliwi odcięli drut zaplątany w poroże. Po ocuceniu mógł on wrócić do swojego stada. - Król naszych lasów dostał drugie życie – cieszy się Tederko.

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej FIlipiak, Koło Łowieckie „Darzbór”

Pozostałe wiadomości