Opiekunka uprowadziła 4-miesięczne dziecko. "Chciała je wywieźć do Niemiec"

Pomorze

tvn24Opiekunka uprowadziła niemowlę, grożą jej 3 lata więzienia

Kobieta, która opiekowała się 4-miesięczną córką koleżanki w Elblągu wywiozła dziecko z miasta, aż pod Kielce. Matka zgłosiła porwanie. Według policji opiekunka chciała uprowadzić dziecko zagranicę. Grozi jej kara do 3 lat więzienia.

W minioną niedzielę młoda kobieta poinformowała policję w Elblągu o tym, że opiekunka porwała jej dziecko.

- Policjanci natychmiast podjęli działania, aby jak najszybciej ustalić miejsce przebywania dziecka. Funkcjonariusze zbierali i na bieżąco weryfikowali informacje dotyczące okoliczności samego zdarzenia, jak i 32-letniej opiekunki - poinformował Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

Kobiety były koleżankami, 32-latka miała opiekować się dziewczynką od urodzenia. - Dzięki informacjom kryminalnych udało się błyskawicznie ustalić miejsce przebywania opiekunki - dodał Sawicki.

Dziewczynka miała zostać wywieziona do Niemiec

Jak się okazało dziewczynka została wywieziona do niewielkiej miejscowości pod Kielcami.

- Tam elbląscy i świętokrzyscy policjanci odnaleźli 4-miesięczną dziewczynkę. W ich ręce trafiła też 32-letnia opiekunka - dodaje Sawicki.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala i przeszło badania. - Życiu i zdrowiu malucha nie zagraża niebezpieczeństwo. Śledczy ustalili, że dziewczynka miała zostać wywieziona do Niemiec - wyjaśnił Sawicki.

Według nieoficjalnych informacji kobieta chciała wychowywać tam dziecko razem ze swoim partnerem. Miała wmówić mężczyźnie, z którym nie widziała się od kilku miesięcy, że to ich dziecko.

Teraz 32-latce grozi kara do 3 lat więzienia.

Elbląg: Opiekunka uprowadziła 4-miesięczne dzieckoKMP Elbląg

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP Elbląg