TVN24 | Pomorze

"Mamy nastolatka podłączonego do respiratora". W grudziądzkim szpitalu leczą ośmioro zakażonych dzieci

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24/PAP
W szpitalu w Grudziądzu do respiratora podłączone jest również dziecko
W szpitalu w Grudziądzu do respiratora podłączone jest również dzieckoTVN24
wideo 2/6
TVN24W szpitalu w Grudziądzu do respiratora podłączone jest również dziecko

W grudziądzkim szpitalu wśród pacjentów chorych na COVID-19 jest ośmioro dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat. 15-letni chłopiec podłączony jest do respiratora. - Trafił do nas w stanie ciężkim, po drugiej dobie od przyjęcia wymagał podłączenia do respiratora. Dziecko ma choroby współistniejące – mówi rzeczniczka prasowa placówki.

W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu jest 365 pacjentów zakażonych koronawirusem. Chociaż zdecydowana większość to osoby dorosłe, to - jak przekazała Izabela Hirsch-Lewandowska, rzeczniczka szpitala - w placówce jest również ośmioro dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat.

Wśród pacjentów jest też część, która wymaga leczenia pod respiratorem – obecnie jest to 40 osób.

- Średnia wieku pacjentów, którzy podłączeni są do respiratora, to 55 lat. Wśród tych osób są również osoby poniżej 40. roku życia, mamy również jedno dziecko – mówi Izabela Hirsch-Lewandowska.

Dodaje, że jest to nastolatek w wieku 15 lat, który został przywieziony do szpitala 16 marca. Miał typowe objawy zakażenia koronawirusem: kaszel, duszności, gorączkę.

- Trafił w stanie ciężkim, po drugiej dobie od przyjęcia wymagał podłączenia do respiratora. Oprócz covidu ma to dziecko choroby współistniejące – mówi Hirsch-Lewandowska.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Trudna sytuacja szpitala

Szpital w Grudziądzu od początku epidemii jest główną placówką leczącą chorych na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim. Obecnie w placówce na 500 miejsc przygotowanych dla pacjentów zakażonych koronawirusem zajętych jest 365. Wolnych zostało również jedynie pięć respiratorowych łóżek.

Placówka cały czas poszukuje personelu medycznego. Na apel wojewody kujawsko-pomorskiego o zgłaszanie się do pracy na oddziałach covidowych, odpowiedziały jedynie dwie pielęgniarki, jeden lekarz oraz pięciu strażaków, którzy mają uprawnienia ratownika medycznego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o najwyższej dziennej liczbie zakażeń w Polsce. Minionej doby badania potwierdziły 29 978 przypadków zakażenia koronawirusem – to najwięcej od początku pandemii. Zmarło 575 chorych.

Najwięcej nowych dziennych przypadków w środę zarejestrowano na Śląsku - 4605 i Mazowszu - 4308. Pozostałe pochodziły z województw: wielkopolskiego (3188), małopolskiego (2608), dolnośląskiego (2328), pomorskiego (1935), łódzkiego (1934), podkarpackiego (1451), kujawsko-pomorskiego (1273), warmińsko-mazurskiego (1155), zachodniopomorskiego (1096), lubelskiego (977), lubuskiego (749), świętokrzyskiego (691), podlaskiego (689), opolskiego (484).

Autor:MAK

Źródło: TVN24/PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości