Zakopali się samochodem na plaży, musiał wyciągnąć ich traktor

Pomorze

Terenówkę musiał wyciągnąć traktorBartek4ngo | Kontakt 24
wideo 2/6

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać samochód terenowy, który zakopał się na plaży. Konieczne było użycie traktora, by go wyciągnąć. Policja ostrzega - wjeżdżanie samochodem na plażę jest zabronione.

Na filmiku, który otrzymaliśmy od pana Bartłomieja, widać auto marki Land Rover zakopane w piasku tuż przy brzegu Bałtyku na plaży w Ostrowie koło Karwi (Pomorskie). Widać, że aby wyciągnąć samochód z pułapki, konieczna była pomoc plażowiczów oraz traktor.

Plaża nie dla aut

- Około godziny 11 ci ludzie przyjechali na plażę zwodować skuter. Podjechali, cofnęli. Gdyby odjechali od razu, nie byłoby problemu. Ale oni zdecydowali się od razu popływać na tym skuterze. W ciągu kilku minut samochód został podmyty. Gdy się zorientowali, ruszyli go wyciągać - opowiada autor nagrania.

Było jednak już za późno. Samochód utknął na dobre. - Na pomoc ruszył im pewien mężczyzna, prawdopodobnie pracownik służby porządkowej, który pomógł im wydobyć samochód ciągnikiem - relacjonuje Reporter 24.

Skontaktowaliśmy się z policją. Ta nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie, ale ostrzega, że podobne zachowanie jest karane. – Wjazd na plażę jest zagrożony mandatem w wysokości 500 złotych. Po zatrzymaniu pojazdu na plaży może dojść do wycieku paliwa. I tutaj sankcje karne mogą wynieść nawet do 5000 zł grzywny - przekazała podkom. Monika Bradke z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/ak/pm / Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 | Bartek4ngo