Zara jest psem policyjnym. Trafiła do kojca, gdy jej opiekun zachorował. Uciekła, trwają poszukiwania

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Policjanci szukają psa policyjnego o imieniu Zara
Policjanci szukają psa policyjnego o imieniu ZaraKMP w Gdańsku
wideo 2/5
KMP w GdańskuPolicjanci szukają psa policyjnego o imieniu Zara

Policjanci z Gdańska poszukują Zary, owczarka, który uciekł z kojca. Pies bardzo przeżywał rozłąkę z opiekunem. Zara jest psem patrolowo-tropiącym.

Funkcjonariusze z Gdańska apelują o informacje w związku z zaginięciem psa policyjnego Zary. Zaginęła w czwartek po południu. Uciekła ze swojego kojca z bazy w dzielnicy Chełm.

Zara na co dzień pracuje jako pies patrolowo-tropiący w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku. W służbie jest od czterech lat.

Zara uciekła ze swojego kojca w GdańskuKMP w Gdańsku

Tęskniła za opiekunem

– Niestety policjant, który pełnił rolę jej opiekuna zachorował i to na tyle poważnie, że nie mógł się nią zaopiekować. Zgodnie z procedurami w środę trafiła do kojców – opowiada nam podinspektor Magdalena Ciska z KMP w Gdańsk. W czwartek stwierdzono, że zniknęła. Policjanci podejrzewają, że przeskoczyła ogrodzenie.

– Niewykluczone, że stres związany z rozłąką z przewodnikiem mógł być przyczyną ucieczki owczarka – podejrzewa podinsp. Ciska. Apeluje, by wszelkie informacje na temat psa podobnego do Zary widzianego w okolicach Trójmiasta przekazywać służbom i nie próbować łapać jej samodzielnie. Pies był specjalistycznie szkolony i może w pewnych okolicznościach zachować się agresywnie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Zara to owczarek belgijski maści płowej z czarnym pyskiem. W momencie zaginięcia miała obrożę koloru ciemnozielonego zapinaną na zatrzask. Informacje na jej temat należy przekazać pod numerem telefonu 47 741 67 22 lub w najbliższej jednostce Policji.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Gdańsku

Pozostałe wiadomości