TVN24 | Pomorze

Wysiadał z tramwaju, wjechała w niego 29-latka. Nagranie ku przestrodze

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
Policja Pomorska, TVN24
Kobieta potrąciła mężczyznę wychodzącego z tramwaju (maeriał z 4.07.2022)
Kobieta potrąciła mężczyznę wychodzącego z tramwaju (maeriał z 4.07.2022)tvn24
wideo 2/9
tvn24Kobieta potrąciła mężczyznę wychodzącego z tramwaju

29-latka kierująca toyotą potrąciła mężczyznę, który wysiadał z tramwaju w Gdańsku. Poszkodowany trafił do szpitala. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło kilkanaście dni temu, policja jednak dopiero teraz opublikowała nagranie ku przestrodze.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 20 czerwca przed godziną 21 na ulicy Oliwskiej w Gdańsku. W tym miejscu komunikacja miejska zatrzymuje się tak, że piesi muszą wysiąść na jezdnię, a kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność i się zatrzymać, by ustąpić im pierwszeństwa. Inaczej zachowała się 29-latka, która potrąciła mężczyznę wysiadającego z tramwaju.

Zdarzenie zarejestrowała kamera w tramwaju. Na nagraniu widać, jak samochód z impetem wjeżdża w pieszego. Dwie inne osoby, które wysiadały z tramwaju zdążyły się cofnąć do pojazdu. Potrącony mężczyzna został wyrzucony w powietrze i po kilku metrach spadł na ziemię.

Czytaj też: Z tramwaju wprost pod koła samochodu

Potrącenie w GdańskuPolicja Pomorska

- Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierująca toyotą 29-letnia mieszkanka Gdańska, jadąc prawym pasem ruchu ulicy Oliwskiej, na wysokości przystanku tramwajowego, podczas omijania tramwaju nie zastosowała się do obowiązku zatrzymania pojazdu, by zapewnić pieszym swobodne dojścia do chodnika i potrąciła wysiadającego z tramwaju mężczyznę - informuje pomorska policja.

Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu nic nie grozi. Policjanci sprawdzili też stan 29-latki, była trzeźwa.

- W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej toyotą - dodali mundurowi. Grozi jej do 3 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja: kierowca musi zatrzymać auto, żeby piesi mogli dojść do tramwaju lub na chodnik

- Nagranie publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego - informują policjanci.

Przypominamy, że zgodnie z art. 26 pkt 6 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy chodniku. Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik. Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych pojazdów komunikacji publicznej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/ tam

Źródło: Policja Pomorska, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Policja Pomorska

Pozostałe wiadomości