TVN24 | Pomorze

Wracali z wakacji, cała rodzina zginęła w wypadku. Podejrzany o jego spowodowanie twierdzi, że nic nie pamięta

TVN24 | Pomorze

Autor:
mm/gp
Źródło:
tvn24.pl
Emilianowo. Tragiczny wypadek na DK10 koło Bydgoszczy. Zginęły cztery osoby
Emilianowo. Tragiczny wypadek na DK10 koło Bydgoszczy. Zginęły cztery osobyKWP Bydgoszcz, OSP Brzoza
wideo 2/5
KWP Bydgoszcz, OSP BrzozaEmilianowo. Tragiczny wypadek na DK10 koło Bydgoszczy. Zginęły cztery osoby

W tragicznym wypadku na drodze krajowej numer 10 w Emilianowie zginęła czteroosobowa rodzina z Wielkopolski. Wracali z wakacji. 52-latek, podejrzany o spowodowanie wypadku, twierdzi, że nic nie pamięta.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w miniony piątek (12 sierpnia). W wypadku brały udział cztery pojazdy – trzy osobowe i jeden ciężarowy.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki Volkswagen. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda - przekazał nadkomisarz Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Emilianowo. Tragiczny wypadek na DK10 KWP w Bydgoszczy

W wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów - 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka, 44-letnia kobieta, w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala. Tam, jak poinformowała w sobotę policja, zmarła.

Podejrzany nie trafi do aresztu

Wiadomo już, że była to czteroosobowa rodzina spod Piły, która wracała z wakacji do domu. Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań. Jest podejrzany o spowodowanie wypadku. Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowy areszt.

W wypadku brały udziały cztery auta: trzy osobowe i jedno ciężaroweKujawsko-pomorska policja

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Bydgoszczy oddalił jednak wniosek prokuratury. - Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania w postepowaniu przygotowawczym - potwierdziła Aleksandra Smólska-Kreft, prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy.

Sąd wziął pod uwagę między innymi dotychczasową niekaralność mężczyzny.

52-latek tłumaczył, że nie pamięta momentu wypadku.

Tragiczny wypadek na DK10Kujawsko-pomorska policja
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KWP w Bydgoszczy

Pozostałe wiadomości